Dofinansowanie z UE dla łódzkich firm i instytucji

Ponad 37 mln zł z unijnych pieniędzy przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na dofinansowanie firm i instytucji. W czwartek rozpoczęły się trzy konkursy o pieniądze z UE, które ogłosiło Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.
Dofinansowanie z UE dla łódzkich firm i instytucji

Jak poinformował łódzki urząd marszałkowski, pierwszy z nich skierowany jest do jednostek badawczo-rozwojowych i szkół wyższych. Mogą się one ubiegać m.in. o dofinansowanie zakupu aparatury naukowo-badawczej czy inwestycji budowlanych, także zakupu pomieszczeń, które będą przeznaczone na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej. W tym konkursie do podziału jest 14,6 mln zł.

W drugim z konkursów startować mogą przedsiębiorcy, jednostki i konsorcja naukowe. Mają szansą na uzyskanie dofinansowania np. na zakup środków niezbędnych do prowadzenia badań w przedsiębiorstwach, wdrożenie nowych, innowacyjnych procesów produkcyjnych. Do podziału przeznaczono 8,4 mln zł.

Ostatni z konkursów z pulą 14,6 mln zł, skierowany jest do instytucji otoczenia biznesu. O pieniądze z UE ubiegać się mogą np. parki przemysłowe, technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości.

W związku z ogłoszeniem konkursów Centrum Obsługi Przedsiębiorcy organizuje spotkania informacyjno-szkoleniowe, podczas których omawiane będą zasady aplikowania o unijne pieniądze oraz kryteria wyboru projektów.

Nabór wniosków potrwa do 21 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE