PARTNER PORTALU
  • BGK

Doktoranci z kujawsko-pomorskiego dostaną stypendia

  • PAP    23 września 2012 - 09:00
Doktoranci z kujawsko-pomorskiego dostaną stypendia

Od poniedziałku doktoranci z regionu kujawsko-pomorskiego będą mogli ubiegać się o stypendia z programu "Krok w przyszłość" samorządu wojewódzkiego. W roku akademickim 2012/2013 dla młodych naukowców zarezerwowano w regionalnym budżecie 1,9 miliona złotych.
Jak poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, wsparcie otrzymają doktoranci kontynuujący naukę na studiach doktoranckich w tym regionie lub poza nim, o ile posiadają stałe miejsce zamieszkania na terenie województwa. O stypendia mogą się ubiegać także inne osoby, które już nie studiują, ale rozpoczęły przewód doktorski.

Czytaj też: Stypendia od miasta dla łódzkich doktorantów

Szansę na otrzymanie stypendium mają naukowcy, którzy nawiążą współpracą z przedsiębiorstwem, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce oraz których prace naukowe "dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w regionie kujawsko-pomorskim".

Jednym z wymogów jest też osiąganie znacznych postępów w pracy naukowej oraz przedłożenie harmonogramu pracy naukowej na najbliższy rok akademicki, z którego wykonania stypendyści będą rozliczani.

"W Kujawsko-Pomorskiem konsekwentnie inwestujemy w rozwój nauki i oświaty. Wspieramy potencjał akademicki regionu przeznaczając wielomilionowe wsparcie na rozbudowę uczelni oraz stawiając na współpracę nauki z biznesem" - przypomniał Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Kwota przeznaczona do rozdysponowania wśród stypendystów to 1,92 miliona złotych. Wsparcie trafi do 50 osób, a doktoranci otrzymają stypendium na rok. Pięć osób z największą ilość punktów uzyskanych podczas oceny merytorycznej wniosku otrzymywać będzie stypendium w wysokości pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Kwota wsparcia dla pozostałych 45 osób, to trzy tysiące złotych miesięcznie.

Projekt "Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez samorząd wojewódzki w partnerstwie z regionalnymi uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Nabór wniosków o stypendia na rok akademicki 2012/2013 rozpocznie się w poniedziałek, 24 września, kiedy to na stronie internetowej programu zostanie uruchomiona aplikacja do generowania wniosków i potrwa do 4 października. To już czwarta edycja programu stypendialnego dla doktorantów, w ubiegłym roku akademickim wsparcie otrzymało 36 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.