PARTNER PORTALU
 • BGK

Dolnośląskie. Unijne miliony na żłobki

 • pt    29 marca 2018 - 14:43
Dolnośląskie. Unijne miliony na żłobki
(fot. pixabay)

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przeznaczył ponad 30,5 mln zł na utworzenie 793 miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. 9 z 21 projektów zostanie zrealizowanych w subregionie wałbrzyskim, jeleniogórskim i legnicko-głogowskim.
 • Znamy zwycięzców konkursu na utworzenie żłobków oraz nowych miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku.
 • Laureaci wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, które odbyło się w  wałbrzyskiej Starej Kopalni
 • Konkurs przeprowadził Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Otwarcie nowych żłobków umożliwi rodzicom powrót do pracy.

- Chcemy wspomóc Dolnoślązakom, którzy mają kłopoty z odnalezieniem się na rynku pracy. Cieszę się, że dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego, pomoc trafi do maluchów i ich rodziców - mówiła Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Ma na myśli ponad 30,5 mln zł na utworzenie 793 nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych.

Czytaj: W polskich gminach brakuje opieki dla najmłodszych.

-  Dobrze wiemy, że często koszty związane z opłatą za żłobek, czy też zatrudnieniem niani są na tyle wysokie, że zniechęcają do podejmowania pracy. Chcemy zlikwidować te bariery i przyczynić się do tego, że w naszym województwie żłobków i klubów malucha będzie zdecydowanie więcej - dodała pani wicemarszałek.  

Fundusze na rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha to nowość w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Dolnego Śląska. Trafiły do 21 projektodawców, ale już zapadła decyzja o zrealziowaniu w sumie 63 projektów wartych 70,63 mln zł. Pozwoli to na utworzenie ponad 1,8 tys. miejsc w żłobkach i klubach malucha oraz zatrudnienie 140 niań.

Pieniądze z unijnej dotacji przeznaczane są na tworzenie oraz wyposażanie nowych żłobków i klubów malucha oraz tworzenie dodatkowych miejsc w już istniejących placówkach. Także na finansowanie opieki świadczonej przez opiekunki.

Wnioskodawcy przeznaczają otrzymane środki finansowe na opłacenie prac adaptacyjno-remontowych oraz zakup wyposażenia - mebli, zaplecza kuchennego, sprzętu niezbędnego do świadczenia opieki: pomocy dydaktycznych, zabawek, wyposażenia placów zabaw.

Z dotacji DWUP finansowane są także bieżące koszty opieki nad dziećmi, a w żłobkach i klubach malucha prowadzone będą między innymi specjalistyczne zajęcia z logopedą, psychologiem i fizjoterapeutą, także rytmika.

Projekty konkursowe w subregionie wałbrzyskim, jeleniogórskim, legnicko-głogowskim (wartość 16,52 mln zł, dofinansowanie UE 14,01):

•    Brzeg Dolny, Długołęka, Lądek-Zdrój, Wrocław, Wądroże Wielkie, Miękinia, Oleśnica: powstanie 186 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat. Wartość projektu: ponad 4 mln zł. Beneficjent: Województwo Dolnośląskie wraz z samorządami lokalnymi.

•    Brzeg Dolny, Wołów, Legnickie Pole: sfinansowana zostanie działalność 45 miejsc opieki nad dziećmi. Wartość projektu: 2,08 mln zł. Beneficjent: Mersey. 

•    Borów, Kondratowice, Niemcza: sfinansowana zostanie działalność 56 miejsc opieki nad dziećmi. Wartość projektu: 2,2 mln. zł. Beneficjent: Fundacja Edukacji Przedszkolnej, partnerzy: Gmina Borów, Kondratowice, Niemcza.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.