PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Województwo da pieniądze na innowacyjne usługi i produkty dla przedsiębiorców

  • PAP/AT    20 maja 2017 - 13:00
Dolnośląskie: Województwo da pieniądze na innowacyjne usługi i produkty dla przedsiębiorców
W ramach bonu, dolnośląski przedsiębiorca będzie mógł wnioskować o granty, które pozwolą mu sfinansować konieczne badania, ekspertyzy i pracę naukowców (fot.pixabay.com)

5,6 mln zł na Dolnośląski Bon na Innowacje przeznaczył samorząd województwa. O pieniądze mogą a się starać przedsiębiorcy, którzy tworzą innowacyjne usługi i produkty i chcą skorzystać z pomocy naukowców.
"Dolnośląski Bon na Innowacje to projekt, do którego chcemy zaprosić zarówno przedsiębiorców, jak i środowisko naukowe. Dla wielu firm barierą rozwoju jest brak możliwości korzystania z wyników najnowszych badań naukowych. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców funkcjonujących w obszarze nowych technologii" - mówi cytowany w komunikacie marszałek Cezary Przybylski.

W ramach bonu, dolnośląski przedsiębiorca będzie mógł wnioskować o granty, które pozwolą mu sfinansować konieczne badania, ekspertyzy i pracę naukowców.

Jak podano, zamawiane usługi eksperckie powinny być świadczone przez polską jednostkę naukową. Maksymalne finansowanie, jakie będzie mogła uzyskać jedna firma na taki cel to 73,8 tys. zł. Wymagany wkład własny przedsiębiorcy to 10 proc. wartości zamawianej usługi.

Czytaj też: Potencjał Innowacyjności Regionów 2017. Mazowsze wygrywa, ale konkurencja blisko

Wnioski będzie można składać już pod koniec wakacji, na przełomie sierpnia i września.

"Zależy nam na wspieraniu rozwoju innowacji na Dolnym Śląsku. Umiejętne połączenie działalności biznesowej z osiągnięciami naukowymi naszych uczelni i wypracowanymi przez naszych naukowców rozwiązaniami patentowymi to warunek rozwoju gospodarczego naszego regionu"- powiedziała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-20.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.