Dom Polski Wschodniej w Brukseli

W poniedziałek (22 lutego) z udziałem znakomitych gości odbędzie się uroczyste otwarcie Domu Polski Wschodniej w Brukseli.
Dom Polski Wschodniej w Brukseli
W poniedziałek z udziałem przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, komisarza Janusza Lewandowskiego, byłego przewodniczącego Komitetu Regionów Luca Van den Brande oraz ambasadorów RP – jego ekscelencji Sławomira Czarlewskiego i Jana Tombińskiego odbędzie się o godz. 11.00 uroczyste otwarcie Domu Polski Wschodniej w Brukseli.

Porozumienie w sprawie Domu Polski Wschodniej w Brukseli podpisano uroczyście w Brukseli 2 grudnia 2009 r. Stronami porozumienia są wszystkie województwa Polski Wschodniej (Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie), które postanowiły skoordynować i wzmocnić współpracę swoich przedstawicielstw w Brukseli, tworząc stałą platformę kooperacji pomiędzy regionami - Dom Polski Wschodniej.

Takie działanie ma umożliwić pełniejsze wykorzystanie atutów oraz głównych szans rozwojowych, w tym wspólnego potencjału inwestycyjnego województw Polski Wschodniej, a także pozwoli skuteczniej zabiegać o wspólne interesy regionów w ramach Unii Europejskiej. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE