PARTNER PORTALU
  • BGK

Dom Pomocy Społecznej za ponad 15 mln zł

  • KL, UMWM/Rynek Zdrowia    31 lipca 2011 - 14:43
Dom Pomocy Społecznej za ponad 15 mln zł

W Kobylinie zostanie wybudowany jeden z najnowocześniejszych i największych Domów Pomocy Społecznej w regionie Mazowsza.
Inwestycja będzie zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej, która na ten cel przekazała dotację w wysokości przeszło 15 mln zł.

Nowy dom pomocy społecznej dla 130 pensjonariuszy zostanie wybudowany na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Kobylinie w powiecie grójeckim. Obiekt będzie przystosowany do leczenia, rehabilitacji i całodobowej opieki nad osobami starszymi i schorowanymi.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, projekt zakłada budowę i wyposażenie dwóch specjalnych pawilonów mieszkalnych połączonych częścią wspólną, w której do dyspozycji pensjonariuszy będą m.in. gabinety lekarskie i rehabilitacyjne.

W DPS będzie znajdowało się 10 pokoi jednoosobowych, 45 – dwuosobowych oraz 10 – trzyosobowych. Każdy pokój będzie miał aneks kuchenny i łazienkę. Placówka ma korzystać z usług zewnętrznej pralni i kuchni.

Do dyspozycji pensjonariuszy będą: czytelnia, sala telewizyjna, sale masażu ręcznego, gabinet kinezyterapii, gabinet fizykoterapii, warsztaty rzeźby, wystawy i galerie, komputer z wolnym dostępem do Internetu, basen oraz sala ćwiczeń.

Inwestycja jest pierwszym etapem szerszego projektu, który zakłada rozbudowę DPS w Kobylinie o kolejne dwa moduły mieszkalne, w sumie dla 240 osób.

Ostatecznie powstać ma zespół domów pomocy społecznej o różnym profilu – dla osób w podeszłym wieku, osób niepełnosprawnych fizycznie, osób przewlekle somatycznie chorych, osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz środowiskowy dom opieki społecznej.

Fundacja planuje także otwarcie hospicjum dla 40 pacjentów. Całkowita wartość projektu to przeszło 19 mln zł. Kwota dofinansowania z funduszy wspólnotowych to ponad 15 mln zł, pozostałe środki przekaże samorząd województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.