PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja dla Oświęcimia na przebudowę targowiska

  • GK    17 września 2012 - 13:40
Dotacja dla Oświęcimia na przebudowę targowiska

Marszałek Marek Sowa podpisał dwutysięczną umowę gwarantującą dofinansowanie w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich.
Dotacja w wysokości 1 mln zł trafi do Oświęcimia i zostanie nią wsparty projekt „Przebudowa środkowej części targowiska miejskiego w Oświęcimiu”. Dzięki środkom na targowisku miejskim w Oświęcimiu zostanie wybudowany pawilon socjalno-magazynowy wraz z zapleczem sanitarnym. Ponadto obiekt wzbogaci się o nowa wiatę ze stoiskami handlowymi oraz o 60 nowych miejsc parkingowych.

W ramach projektu plac zostanie przebudowany i wyposażony w oświetlenie oraz kanalizację deszczową. Inwestycja kosztować będzie gminę prawie 2,5 mln zł, z czego 1 mln zł stanowić będzie dotacja unijna. Remont targowiska ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku.

– Dotacje z tego programu to oczywiście nie tylko targowiska. To setki projektów z zakresu odnowy wsi w poszczególnych sołectwach: na poprawę stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, czy środki na kanalizację – przypomniał podczas spotkania marszałek Marek Sowa.

Podczas uroczystego podpisania umowy marszałek Sowa przekazał także dwie podpisane już umowy na tworzenie i modernizację targowisk władzom gminy Kęty i Wadowice. Projekt gminy Wadowice zostanie wsparty dotacją w wysokości blisko 420 tys. zł, a w Kętach – kwotą 1 mln zł. Obie inwestycje mają zostać zakończone późną jesienią 2013 roku.

Jak informuje małopolski urząd marszałkowski, 30 sierpnia br. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają wsparcie na budowę, przebudowę, remont i wyposażenie targowiska stałego. Dzięki dotacji o łącznej wartości 16 798 990 zł odnowionych zostanie 19 targowisk z całej Małopolski. Maksymalnie na jeden projekt można było uzyskać 1 mln zł dofinansowania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.