PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje dla strefy i politechniki w Koszalinie

  • lk    29 grudnia 2010 - 14:04

Osiem projektów w województwie zachodniopomorskim otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – informuje urząd marszałkowski w Szczecinie.
- To ważny moment dla województwa. Dziś podpisujemy jednocześnie osiem umów, walcząc o dodatkowe unijne pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania – powiedział wicemarszałek Andrzej Jakubowski rozpoczynając spotkanie, w trakcie którego ośmiu beneficjentów podpisywało umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WZ), na łączną kwotę dofinansowania ponad 55 mln złotych.

Największa inwestycja to uzbrojenie koszalińskiej strefy ekonomicznej. Umowa zakłada prawie 37 milionów złotych dofinansowania. Za te pieniądze powstanie również część wewnętrznej obwodnicy miasta oraz drogi dojazdowe do inwestorów już działających w strefie.

Pomoc otrzyma również Politechnika Koszalińska. Prawie 1,5 miliona złotych zostanie przeznaczone na zakup specjalistycznej aparatury do badań z zakresu ochrony środowiska, instalacji solarnych i rehabilitacji.

Ponadto dofinansowanie otrzymają dwa projekty (gminy Postomino i Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym), których realizacja usprawni gospodarkę odpadami i ich zbiórkę.

Czytaj też:

22 mln zł dla politechniki i muzeum w Radomiu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.