PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje z UE dla podlaskich firm

  • PAP    15 października 2012 - 16:13
Dotacje z UE dla podlaskich firm

O 34,5 mln zł dofinansowania z UE mogą ubiegać się przedsiębiorcy z Podlaskiego na projekty inwestycyjne, np. utworzenie nowej firmy czy rozbudowę istniejącego już przedsiębiorstwa, w konkursie ogłoszonym w poniedziałek przez zarząd województwa podlaskiego.
Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2007-2013. Wnioski można składać do 7 grudnia.

W konkursie mogą startować mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. To ostatni tego typu konkurs dla firm - napisano w ogłoszeniu przesłanym mediom.

Pieniądze można zdobyć na nowe inwestycje w firmie, jak utworzenie nowego przedsiębiorstwa czy rozbudowę już istniejącego. Wnioski mogą też dotyczyć wprowadzenia nowych produktów czy zmiany procesu produkcyjnego w przedsiębiorstwie.

Premiowane będą projekty, które będą stawiać na innowacyjność. W ocenie wniosków liczyć będzie się również liczba miejsc pracy, które powstaną dzięki inwestycji. Przedsiębiorcy, bez względu na wielkość firmy, mogą ubiegać się nawet o 6 mln zł unijnej dotacji.

Dotychczas z dotacji na inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego skorzystało ok. 500 małych i średnich firm, do których trafiło ok. 320 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.