PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga 977 zmodernizowana z funduszy z UE

  • PAP    2 grudnia 2011 - 16:43
Droga 977 zmodernizowana z funduszy z UE

Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 977 pomiędzy Tarnowem a Konieczną w woj. małopolskim. Inwestycja o wartości ponad 31 mln zł uzyskała unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO).
Według władz województwa przebudowana trasa poprawi połączenia pomiędzy drogami krajowymi nr 4 i 28 oraz dojazd do przejścia granicznego ze Słowacją w miejscowościach Konieczna - Becherov.

Dzięki niej bardziej dostępne będą strefy aktywności gospodarczej województwa małopolskiego (zabierz głos/oceń marszałka) w Tarnowie (zabierz głos/oceń prezydenta) i Wojniczu oraz miejscowe atrakcje turystyczne, w tym rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach oraz Pogórze Rożnowskie, Beskid Niski i okolice Pogórza Karpackiego.

W ramach przedsięwzięcia przebudowano ponad 9 km jezdni wraz z budową chodników, poboczy, przebudową zjazdów i zatok autobusowych. Wyremontowano też dwa nowe mosty w Chojniku i Bogoniowicach oraz zbudowano parking przy cmentarzu wojskowym w Moszczenicy.

- Zakończyła się ważna inwestycja, rozpoczęta przed laty i realizowana w dwóch etapach. Dzisiaj przekazujemy drugi etap, który znacząco poprawia bezpieczeństwo i komfort podróży" - powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela.

Podkreślił, że inwestycja była realizowana w partnerstwie z samorządami lokalnymi.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 27 mln zł. Jego całkowity koszt wyniósł ponad 31 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.