PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogie drogi wodne

  • BEZ    28 stycznia 2010 - 12:12

Mieszkańcy regionu i turyści odwiedzający Krainę Tysiąca Jezior odczują poprawę stanu śródlądowych dróg wodnych i portów. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował o dystrybucji środków na tego typu inwestycje.
Samorząd Województwa ma do rozdysponowania prawie 75 mln zł, po które mogą sięgać jednostki publiczne i prywatne w dwóch konkursach rozpoczynających się 29 stycznia br. Zdecydowana większość pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego finansującego Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 20007-2013.

Pula pieniędzy na projekty z poddziałania śródlądowe drogi wodne wynosi około 62 mln zł. Jednostki publiczne w terminie do 11 marca mogą zgłaszać do Urzędu Marszałkowskiego swoje wnioski m.in. na przebudowę regulacji rzek czy zabezpieczenie brzegów. W drugim konkursie (poddziałanie infrastruktura portowa) zostaną wyłonione najbardziej wartościowe dla społeczności lokalnej i regionalnej przedsięwzięcia służące budowie infrastruktury portowej, w tym przede wszystkim nadbrzeży, pomostów, kanałów portowych.

Szczegółowe informacje na temat beneficjentów, konkursów i zasad ich realizacji będą dostępne na stronie internetowej www.rpo.warmia.mazury.pl (zakładka Konkursy – Oś Infrastruktura Transportowa Regionalna i Lokalna). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.