Dwa miliony na autobusy dla Sandomierza

Sandomierz dostanie unijną dotację na zakup sześciu autobusów miejskich.
Dwa miliony na autobusy dla Sandomierza
Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa, zatwierdził do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego projekt Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. Na zakup pojazdów firma dostanie 2 miliony 240 tys. zł.

Wybór sandomierskiego projektu z listy rezerwowej RPO (z działania „Wzmocnienie regionalnych i subregionalnych ośrodków wzrostu”) był możliwy dzięki oszczędnościom  po przeprowadzonych wcześniej przetargach na inne projekty z tego działania.

Projekt zatytułowany „Zakup autobusów w celu świadczenia usług transporty publicznego dla miasta Sandomierza” zakłada zakup: 6 autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażonych w system monitorowania bezpieczeństwa, 11 automatów do biletów oraz systemu informatycznego dla komunikacji miejskiej.

Całkowity koszt projektu to ponad 4,5  mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 2 miliony 240 tys. zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE