PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa miliony na autobusy dla Sandomierza

  • AZA    11 maja 2011 - 20:08
Dwa miliony na autobusy dla Sandomierza

Sandomierz dostanie unijną dotację na zakup sześciu autobusów miejskich.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa, zatwierdził do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego projekt Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. Na zakup pojazdów firma dostanie 2 miliony 240 tys. zł.

Wybór sandomierskiego projektu z listy rezerwowej RPO (z działania „Wzmocnienie regionalnych i subregionalnych ośrodków wzrostu”) był możliwy dzięki oszczędnościom  po przeprowadzonych wcześniej przetargach na inne projekty z tego działania.

Projekt zatytułowany „Zakup autobusów w celu świadczenia usług transporty publicznego dla miasta Sandomierza” zakłada zakup: 6 autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażonych w system monitorowania bezpieczeństwa, 11 automatów do biletów oraz systemu informatycznego dla komunikacji miejskiej.

Całkowity koszt projektu to ponad 4,5  mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 2 miliony 240 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.