PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworek odzyskał blask za 15 mln zł

  • PAP    2 maja 2012 - 06:48

XIX-wieczny dworek w Konarach k. Wieniawy (Mazowieckie), popadający przez lata w ruinę, został odrestaurowany i przekształcony w "Pałac Domaniowski" - obiekt konferencyjno-szkoleniowy z bazą noclegową. Jego rewitalizacja była możliwa dzięki wsparciu z UE.
Odrestaurowany przez prywatnego inwestora obiekt usytuowany jest nad Zalewem Domaniowskim, drugim co do wielkości zbiornikiem o charakterze retencyjno-rekreacyjnym na Mazowszu. Konary znajdują ok. 25 km od Radomia.

Rewitalizacja dworku kosztowała ponad 15,2 mln zł, z czego przeszło 7,5 mln zł stanowią fundusze unijne przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

W Pałacu Domaniowskim znajduje się pięć sal konferencyjnych, 42 pokoje z łącznie ponad 100 miejscami noclegowymi, restauracja oraz spa. Obiekt ma własną plażę oraz pomost.

Jak powiedział PAP dyr. sprzedaży w Pałacu Domaniowskim, Konrad Kępczyński, ośrodek ma przyjąć pierwszych gości jeszcze w maju. Latem planowane są także inne imprezy, m.in. związane ze sportami wodnymi.

Dworek w Konarach powstał na podstawie projektu znanego architekta Henryka Marconiego, który zaprojektował też m.in. pałac Zamojskich i pałac Branickich w Warszawie oraz warszawski Hotel Europejski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.