PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki unijnemu wsparciu, mają nowe "Słoneczko"

  • PAP    21 listopada 2012 - 17:57
Dzięki unijnemu wsparciu, mają nowe "Słoneczko"

Ośrodek wsparcia dla dzieci i młodzieży "Słoneczko" w Bydgoszczy rozpoczął działalność w nowym budynku. Inwestycję wartą 7,5 mln zł zrealizowano dzięki wsparciu funduszy unijnych.
Jak podkreślił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, kosztowana inwestycja jest przejawem wrażliwości mieszkańców miasta na problemy niepełnosprawnych dzieci. "Wiemy, jak to jest potrzebne, aby tutaj mogły przyjść, zabawić się, czegoś się nauczyć" - podkreślił.

W nowym budynku będą odbywać się zajęcia dla ok. 60 osób, podzielonych na cztery grupy. Dla każdej przygotowano salę do zajęć terapii grupowej, sale nauczania indywidualnego, bawialnię, szatnię, łazienkę, toaletę.

"Poza tym w ośrodku jest zaplecze biurowe, magazynowe, stołówka i pomieszczenia rehabilitacji: sala doświadczania świata, sala muzykoterapii, sala do ćwiczeń ruchowych, pomieszczenie hydroterapii i fizykoterapii. Całość zajmuje powierzchnię ponad 1200 m kw. na dwóch kondygnacjach" - dodał Bruski.

Zagospodarowano także teren otaczający ośrodek. Obok budynku powstał parking, place i chodniki, zadbano także o tereny zielone i zbudowano mały plac zabaw. W ramach inwestycji, z funduszy miasta wyposażono obiekt w nowe meble, sprzęt komputerowy, urządzenia do czyszczenia oraz sprzęt służący do rehabilitacji.

Inwestycja została w większości sfinansowana ze środków unijnych. Całkowita wartość projektu wynosi 7,5 mln zł, z czego 35 proc. to wkład własny miasta Bydgoszczy, a resztę pieniędzy uzyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.