EEC 2015, Jyrki Katainen: Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka rosła mimo niesprzyjających okoliczności

Polska jest jednym ze wzorów dla innych państw, ponieważ pokazuje jak reformować gospodarkę i tworzyć zachęty dla inwestorów - mówi Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE.
EEC 2015, Jyrki Katainen: Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka rosła mimo niesprzyjających okoliczności
(Jyrki Katainen fot.PTWP/Eliza Madej)

Komisja Europejska skupia się na funduszach strukturalnych, które zharmonizują rynek i pomogą sektorowi prywatnemu inwestować - zapowiedział podczas EEC 2015 Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE oraz unijny komisarz ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności.

Jak podkreślił Katainen, Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka konsekwentnie rosła w ostatnich latach mimo niesprzyjających okoliczności.

- Nie byłoby to możliwe bez reform, które przeprowadzono. Polska jest jednym ze wzorów dla innych państw, ponieważ pokazuje jak reformować gospodarkę i tworzyć zachęty dla inwestorów. Potrzebne są jednak kolejne zmiany - zaznaczył wiceprzewodniczący KE.

Katainen wskazał, że po pierwsze dotyczy to wzrostu zatrudnienia wśród ludzi młodych, kobiet, a także osób starszych.

Jego zdaniem, więcej działań należy również ukierunkować na pobudzenie innowacyjności, m.in. poprzez rozwój start-upów na uczelniach wyższych. Ponadto nie należy zapominać o ochronie środowiska naturalnego.

Katainen podkreślił, że celem Komisji Europejskiej jest wzrost inwestycji prywatnych, czemu ma służyć m.in. Plan Junckera. Składa się on z trzech głównych części.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Od stycznia 2016roku polska będzie się rozwiać jako najwięksi przestępcy UE,z wymuszonej budowy tzw.obozów koncentracyjnych( kryminałów) bowiem musimy przyjąć swych rodaków z Europy, osadzonych w tamtejszych Zakładach Karnych(więzieniach),ponieważ likwidowane są masowo w Polsce miejsca pracy przez p...olsko języcznych parlamentarzystów, na powyższy temat obszernie może rozjaśnić Bronisław Komorowski! Zdrada stanu! rozwiń

polityk, 2015-04-24 06:49:51 odpowiedz

Jyrki Katainen naoglądał się zbyt wiele Polskiej telewizji- fałszywa propaganda sukcesu, w pierwszej kolejności okradli obywateli z oszczędności życia OFE ukrywając tym, faktyczne zadłużenie państwa Polskiego i się nie udało.W jaki sposób gdy, jesteśmy na minusie odszukać siebie samego i obywateli i...ż, w kryzysie gospodarka rosła-do wzrostu gospodarczego PKW zaliczyli zorganizowaną przestępczość ich dochody, taki jest stan prawa w Polsce jaki w samorządach, zorganizowana przestępczość to ustawowy standard Polski! rozwiń

biedaki przepadliście! , 2015-04-22 21:19:56 odpowiedz

Do Pamięć Internetu: Dzięki za przypomnienie naszych wzorcowych osiągnięć... A może Jyrki Katainen chciał się przypodobać naszym prominentom w Brukseli?

Neniatak, 2015-04-22 20:55:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE