PARTNER PORTALU
 • BGK

EEC 2015, Jyrki Katainen: Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka rosła mimo niesprzyjających okoliczności

 • WNP.pl (TE)    20 kwietnia 2015 - 16:45
EEC 2015, Jyrki Katainen: Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka rosła mimo niesprzyjających okoliczności

(Jyrki Katainen fot.PTWP/Eliza Madej)

Polska jest jednym ze wzorów dla innych państw, ponieważ pokazuje jak reformować gospodarkę i tworzyć zachęty dla inwestorów - mówi Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE.
Komisja Europejska skupia się na funduszach strukturalnych, które zharmonizują rynek i pomogą sektorowi prywatnemu inwestować - zapowiedział podczas EEC 2015 Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE oraz unijny komisarz ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności.

Jak podkreślił Katainen, Polska to jedyny kraj w UE, którego gospodarka konsekwentnie rosła w ostatnich latach mimo niesprzyjających okoliczności.

- Nie byłoby to możliwe bez reform, które przeprowadzono. Polska jest jednym ze wzorów dla innych państw, ponieważ pokazuje jak reformować gospodarkę i tworzyć zachęty dla inwestorów. Potrzebne są jednak kolejne zmiany - zaznaczył wiceprzewodniczący KE.

Katainen wskazał, że po pierwsze dotyczy to wzrostu zatrudnienia wśród ludzi młodych, kobiet, a także osób starszych.

Jego zdaniem, więcej działań należy również ukierunkować na pobudzenie innowacyjności, m.in. poprzez rozwój start-upów na uczelniach wyższych. Ponadto nie należy zapominać o ochronie środowiska naturalnego.

Katainen podkreślił, że celem Komisji Europejskiej jest wzrost inwestycji prywatnych, czemu ma służyć m.in. Plan Junckera. Składa się on z trzech głównych części.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • polityk, 2015-04-24 06:49:51

  Od stycznia 2016roku polska będzie się rozwiać jako najwięksi przestępcy UE,z wymuszonej budowy tzw.obozów koncentracyjnych( kryminałów) bowiem musimy przyjąć swych rodaków z Europy, osadzonych w tamtejszych Zakładach Karnych(więzieniach),ponieważ likwidowane są masowo w Polsce miejsca pracy przez p...olsko języcznych parlamentarzystów, na powyższy temat obszernie może rozjaśnić Bronisław Komorowski! Zdrada stanu!  rozwiń
 • biedaki przepadliście! , 2015-04-22 21:19:56

  Jyrki Katainen naoglądał się zbyt wiele Polskiej telewizji- fałszywa propaganda sukcesu, w pierwszej kolejności okradli obywateli z oszczędności życia OFE ukrywając tym, faktyczne zadłużenie państwa Polskiego i się nie udało.W jaki sposób gdy, jesteśmy na minusie odszukać siebie samego i obywateli i...ż, w kryzysie gospodarka rosła-do wzrostu gospodarczego PKW zaliczyli zorganizowaną przestępczość ich dochody, taki jest stan prawa w Polsce jaki w samorządach, zorganizowana przestępczość to ustawowy standard Polski!  rozwiń
 • Neniatak, 2015-04-22 20:55:22

  Do Pamięć Internetu: Dzięki za przypomnienie naszych wzorcowych osiągnięć... A może Jyrki Katainen chciał się przypodobać naszym prominentom w Brukseli?