PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci funduszy UE na rowerach

  • PAP    10 września 2010 - 13:28

W miastach i gminach regionu kujawsko-pomorskiego w ciągu najbliższych dni pojawią się Mobilne Punkty Informacyjne. Aby dotrzeć do potencjalnych beneficjentów, eksperci od funduszy unijnych wyruszą w drogę na rowerach.
Rajd "Unijne dwa kółka", w którym wezmą udział konsultanci punktów informacyjnych o funduszach europejskich oraz pracownicy zaangażowani we wdrażanie środków unijnych w województwie kujawsko-pomorskim, odbędzie się od 13 do 16 września. Jego uczestnicy przejadą na jednośladach 250 kilometrów trasą wyznaczoną przez różnego rodzaju inwestycje finansowane z budżetu Unii Europejskiej.

- Staramy się odejść od sztampy i znaleźć niebanalne sposoby na informowanie o przedsięwzięciach realizowanych w naszym regionie dzięki wsparciu z Unii Europejskiej - poinformował w piątek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Przypomniał, że np. od kilku tygodni w zabytkach odnawianych dzięki środkom z budżetu województwa i UE odbywa się cykl koncertów, który jest formą promocji realizowanych tam inwestycji. "Kolejne przedsięwzięcie to zaczynający się w najbliższy poniedziałek rajd rowerowy, w trakcie którego będziemy promować zrównoważony transport, a przy okazji zachęcać do zamiany samochodu na dwa kółka" - dodał.

- Po drodze unijny peleton będzie odwiedzał burmistrzów i wójtów w mijanych miejscowościach, by przekazać informacje na temat możliwości pozyskiwania środków europejskich na tzw. zrównoważony transport - np. budowę ścieżek rowerowych, chodników oraz propagować jazdę na rowerze jako alternatywę dla samochodu - dodał Całbecki.

W Wąbrzeźnie, Chełmnie i Szubinie - miejscowościach położonych na trasie "Unijnych dwóch kółek" - odbędą się imprezy plenerowe, w czasie których będzie można porozmawiać z konsultantami na temat funduszy unijnych oraz uzyskać materiały informacyjne. Tamtejsze urzędy wzbogacą się zaś przy okazji w stojaki, które umożliwią bezpieczne pozostawienie roweru przed budynkiem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.