PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci od funduszy unijnych odwiedząją mieszkańców kujawsko-pomorskiego

  • PAP    6 czerwca 2013 - 12:10
Eksperci od funduszy unijnych odwiedząją mieszkańców kujawsko-pomorskiego

W miastach i gminach regionu kujawsko-pomorskiego w ciągu najbliższych dni pojawią się Plenerowe Punkty Informacyjne. Aby dotrzeć do potencjalnych beneficjentów, kilkunastu ekspertów od funduszy unijnych wyruszyło w drogę na rowerach.
Rajd "Unijne dwa kółka", w którym biorą udział konsultanci punktów informacyjnych o funduszach europejskich oraz pracownicy zaangażowani we wdrażanie środków unijnych w województwie kujawsko-pomorskim, wyruszył w środę z Torunia i potrwa trzy dni. Jego uczestnicy przejadą na jednośladach 213 kilometrów i odwiedzą kilkanaście miejscowości.

Jak podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanie tego typu przedsięwzięć jest próbą "odejścia od sztampy" i znalezienia niebanalnych sposobów na informowanie o przedsięwzięciach realizowanych w regionie dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Trasa rajdu została wytyczona szlakiem inwestycji powstających, bądź już powstałych w województwie kujawsko-pomorskim przy wsparciu ze środków europejskich.

"Mieszkańcy odwiedzanych przez urzędników miejscowości będą mogli skorzystać z usług Plenerowych Punktów Informacyjnych i uzyskać niezbędne informacje dotyczące wsparcia z dotacji unijnych, wsparcia w procesie rozliczania dotacji, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych. Dla młodzieży odwiedzającej stoisko informacyjne zorganizowane będą lekcje europejskie z konkursami wiedzy o funduszach europejskich" - poinformowała rzeczniczka marszałka województwa Beata Krzemińska.

Pierwszego dnia urzędnicy odwiedzili Nieszawę, Lubanie i dojadą do Brześcia Kujawskiego. W czwartek peleton odwiedzi Izbicę Kujawską, Piotrków Kujawski i dotrze do Kruszwicy, a w piątek - przez Janikowo i Gniewkowo - wróci do Torunia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.