PARTNER PORTALU
  • BGK

Eurolider w gminie Czerwionka-Leszczyny

  • AZA    7 kwietnia 2011 - 21:24

Na początku roku Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło III edycję konkursu Eurolider. Spośród zgłoszeń osób z całego kraju 5 kwietnia kapituła konkursu wyłoniła grono dziesięciu laureatów.
Wśród laureatów jest także naczelnik biura funduszy zewnętrznych UGiM w Czerwionce-Leszczynach - Andrzej Wącirz. - To dla mnie duże wyróżnienie, na konkurs wpłynęło ponad 120 zgłoszeń. Cieszę się, że w tak prestiżowej rywalizacji dostrzeżone zostały wysiłki urzędu w Czerwionce-Leszczynach – mówi Andrzej Wącirz.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, które swoim zaangażowaniem na rzecz rozwoju lokalnego i aktywizacji lokalnej społeczności, sięgając po fundusze europejskie zmieniają na lepsze otaczającą  rzeczywistość. Z grona nominowanych trzem osobom kapituła konkursu przyzna tytuł Eurolidera 2011. W tym roku po raz pierwszy swojego faworyta w konkursie wybiorą także internauci.

- Nazwisko naczelnika biura funduszy zewnętrznych w finałowej dziesiątce to potwierdzenie efektywnej pracy zespołu z naszej gminy – mówi burmistrz Wiesław Janiszewski.

Eksperci pod przewodnictwem ministra rozwoju regionalnego dostrzegli dynamiczne zmiany zachodzące w Czerwionce-Leszczynach dzięki wykorzystaniu szansy, jaką dają nam środki unijne. Czekamy na uruchomienie systemu głosowania za pośrednictwem internetu. O tej możliwości poinformujemy na stronie www.czerwionka-leszczyny.pl Zachęcam wszystkich mieszkańców do wsparcia kandydatury Andrzeja Wącirza”.

- Gmina rozpoczyna w tym roku szereg inwestycji, których realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie fundusze unijne. Dotacje to dla nas ogromna szansa, dobrze, że potrafimy z niej skorzystać. W ciągu ostatnich 4 lat pozyskaliśmy dla Czerwionki-Leszczyn ponad 50 milionów złotych środków zewnętrznych - podkreśla pełnomocnik ds. inwestycji, planowania i rozwoju Grzegorz Wolnik.

W tym roku gmina rozpoczyna rewitalizację centrum Czerwionki. Ruszą więc prace związane z budową wyjątkowej pod względem funkcjonalności i designu hali targowej. Przygotowywane są także ogłoszenia przetargu na budowę centrum kulturalno-edukacyjnego czyli ukończenia rozpoczętej w latach osiemdziesiątych hali sąsiadującej z obecnym targowiskiem.

Gmina aplikuje także o środki, które pozwolą nam zrewitalizować unikalne zabytkowe osiedle familoków. Walczy o blisko 15 mln. zł dotacji. Otrzymano już informacje z Urzędu Marszałkowskiego, że wniosek pozytywnie przeszedł ocenę formalną, w czerwcu ogłoszone zostaną ostateczne wyniki konkursu. W tym roku wybudowane zostanie nowoczesne boisko piłkarskie w Dębieńsku.

Gmina jest beneficjentem projektów związanych z termomodernizacją szkół. Przy realizacji tej inwestycji sięgnięto także po odnawialne źródła energii – na dachach placówek zamontowane zostaną solary. Przy okazji warto wspomnieć o nowym projekcie, który dotyczy zakupu i montażu ulicznego oświetlenia hybrydowego. To ekologiczne i nowatorskie rozwiązanie polegające na połączeniu energii odnawialnej produkowanej przez baterie słoneczne i turbiny wiatrowe.

Zwycięzców konkursu Eurolider poznamy 5 maja, w Warszawie, podczas uroczystej gali, rozpoczynającej IV Forum Funduszy Europejskich. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.