PARTNER PORTALU
  • BGK

Euroliderzy nagrodzeni

  • GK    24 maja 2012 - 10:48
Euroliderzy nagrodzeni

Minister Elżbieta Bieńkowska wręczyła nagrody tegorocznym laureatom konkursu Eurolider.
– W konkursie Eurolider nagradzamy i wyróżniamy ludzi, którzy sięgając po Fundusze Europejskie aktywizują lokalne społeczności wokół wspólnych spraw. Ludzi silnych i konsekwentnych w działaniu, a jednocześnie wrażliwych na lokalne potrzeby – powiedziała minister Bieńkowska podczas uroczystej gali.

Euroliderami 2012 zostali: Lidia Kozieł-Siudut, kierownik zespołu ds. pozyskiwania funduszy w Muzeum Narodowym w Krakowie, Izabela Joachmiczak, podinspektor ds. zamówień publicznych, promocji i rozwoju w Urzędzie Gminy Wilczyn i Krzysztof Margol, prezes Zarządu Nidzickiej Fundacji Rozwoju Nida w Nidzicy.

Laureatem Euroliderów i internautów została Jolanta Kopeć, kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy w Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Podczas gali przyznano także nagrody laureatom konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

W kategorii zabytek zwyciężył projekt „Ginący Zabytek-ratowanie Sanktuarium w Świętej Lipce”. Za najlepszy obiekt turystyczny uznano budowę Lotniczego Parku Kulturowego w Krakowie, w tym Gmachu Głównego Muzeum Lotnictwa Polskiego”.

W kategorii produkt promocyjny, główna nagroda powędrowała do województwa podlaskiego za projekt „Kampania promocyjna Suwalszczyzny jako jednej z marek turystycznych województwa podlaskiego”.

W dziedzinie turystyki aktywnej bezkonkurencyjna okazała się gmina Wilkowice, która postarała się o unijne środki na projekt „Budowa tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej”.

„Via Fabrilis – szlak tradycji rzemieślniczych” to nazwa projektu z województwa dolnośląskiego, który zdobył nagrodę w kategorii turystyka transgraniczna i międzynarodowa. Przedsięwzięcie jest wspólnym dziełem Muzeum Karkonoskiego we Vrchlabí i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

W kategorii najlepsze miejsce przyjazne dzieciom nagrodzobno projekt „Budowa obiektu turystycznego oraz ścieżki edukacyjnej na terenie odkryć paleontologicznych (Jura Parku) w Krasiejowie”.

Nagrodę główną w dziedzinie rewitalizacji zdobył projekt „Rewitalizacja Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie Wlkp. poprzez adaptację infrastruktury technicznej na cele kulturowe, rekreacyjne i turystyczne”. Projekt otrzymał także najwięcej głosów w głosowaniu internautów.

Wyróżnienie specjalne powędrowało do Polskiej Organizacji Turystycznej za kampanię „Move Your Imagination” promującą polską turystykę na rynku niemieckim podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin 2011. Rozpoczęta w trakcie berlińskich ITB promocja polskiej turystyki jest częścią kampanii realizowanej przez POT w perspektywie kilkuletniej w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem” dofinansowanego z programu innowacyjna gospodarka.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Alutka, 2012-05-25 11:58:03

    mogliby sie bardziej postarac
  • Arleta, 2012-05-25 11:49:58

    Brawo Gorzów