PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

  • wer/mat. pras.    15 września 2011 - 14:57
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Pod hasłem ,,Wybierz wygodną alternatywę'', ,,Nie warto zamykać się w samochodzie'' odbędzie się tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
To coroczna inicjatywa realizowana w krajach Unii Europejskiej, koordynowana w Polsce przez ministerstwo środowiska. 16-22 września tysiące europejskich miast wprowadza ulepszenia związane z funkcjonowaniem transportu miejskiego oraz udogodnienia dla rowerzystów i pieszych.

W tym roku motywem przewodnim wszystkich europejskich kampanii jest hasło „Alternative Mobility”, na bazie którego stworzono polskie hasło kampanii  „Wybierz wygodną alternatywę”.

Głównym celem natomiast staje się przekonanie ludzi, że nie opłaca się jeździć samochodem na krótkich dystansach i że nie warto zamykać się w samochodzie, bo są lepsze i wygodniejsze formy komunikacji.

- Namawiamy kierowców, żeby zrezygnowali z jazdy samochodem osobowym na krótkich dystansach. To się kompletnie nie opłaca. Stanie w korkach to strata czasu. W autobusie czy tramwaju możemy poczytać, porozmawiać przez telefon, odebrać maila - tłumaczy Aleksandra Mrowińska, koordynator krajowy kampanii.    

Kampania będzie trwała od 16 do 22 września, a na jej potrzeby przygotowano spoty radiowe, banery internetowe, a także plakaty i naklejki, które będzie można znaleźć w autobusach i na przystankach w całej Polsce. Kulminacją kampanii będzie Europejski Dzień bez Samochodu w ramach którego - tak jak w zeszłym roku - zorganizowane będę liczne imprezy, festyny i pikniki rodzinne zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

Więcej informacji na temat kampanii można uzyskać na stronie  www.nieprowadze.pl oraz na stronie agencji www.adwertajzing.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.