PARTNER PORTALU
  • BGK

Fatalnie z unijnymi dotacjami

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    21 marca 2011 - 06:52
Fatalnie z unijnymi dotacjami

Województwo wielkopolskie zajęło ostatnie, szesnaste miejsce, w rankingu przejrzystości procedur przyznawania dotacji unijnych. Tak wynika z raportu organizacji pozarządowej Centrum im. Adama Smitha.
Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu mogli zapoznać się z fatalnym dla nich rankingiem w ubiegłym tygodniu – informuje „Głos Wielkopolski”.

W stolicy Wielkopolski trwało bowiem szkolenie dotyczące zapobiegania oszustwom w dystrybucji środków unijnych. Organizowało je Centrum im. A. Smitha. Nie pojawił się na nim żaden z przedstawicieli urzędu marszałkowskiego.

Oprócz rankingu przejrzystości, Centrum im. A. Smitha przygotowało raport na temat wydawania pieniędzy z Unii Europejskiej we wszystkich 16 województwach.

Dokument piętnuje rozmaite patologie. Powstał w oparciu o m.in. analizy dokumentów i przepisów regulujących przyznawanie dotacji, analizy zawartości stron internetowych, wywiady z około 100 urzędnikami zajmującymi się funduszami.

Projekt trwał od 1 sierpnia 2009 do 31 stycznia 2011 roku. Był jednym z nielicznych takich przedsięwzięć w Polsce, w którym badano sposób przyznawania w naszym kraju dotacji z Unii Europejskiej – podaje „Głos Wielkopolski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • beneficjent, 2011-03-21 15:38:20

    Jako wnioskodawca projektów w pełni z tą opinią się zgadzam, chociaż nie wiem jak to wygląda w innych województwach. U nas powodem odrzucenia wniosku było n.p. dostarczenie wyciagu z KRS zamiast odpisu, podczas gdy w kolejnym naborze trzeba było dostarczyć właśnie wyciąg. Przykłady takie można mnoży...ć.  rozwiń