PARTNER PORTALU
  • BGK

Faworyzowany zawód – technik elektronik

  • GK/um.wloclawek.pl    22 czerwca 2012 - 08:43
Faworyzowany zawód – technik elektronik

Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, jako jedyna w regionie szkoła, skorzysta w nowym roku szkolnym z najnowszych technologii informacyjnych w ramach programu „EduScience”.
W Zespole Szkół Elektrycznych podczas tegorocznego naboru największym zainteresowaniem cieszy się oddział w zawodzie technik elektronik, dlatego dyrektor podjął decyzję, że właśnie ta klasa od 1 września 2012 roku objęta będzie w pełni projektem „EduScience”.

Zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych prowadzone będą o w oparciu o najnowsze technologie informacyjne, wspomagane przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GEOPLANET, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanografii oraz Centrum Badań Kosmicznych.

Dzięki Polskiej Akademii Nauk uczniowie będą mogli korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi osiągających sukcesy na skalę międzynarodową. Młodzież biorąca udział w projekcie będzie miała okazję wziąć udział w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

W programie projektu przewidziane są również dodatkowo festiwale i pikniki EduScience. Warto podkreślić, że uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku jako jedyny w regionie będzie korzystał z możliwości, jakie daje projekt „EduScience”.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego – w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.