PARTNER PORTALU
  • BGK

Finał akcji „Bezpieczne ślizgawki”

  • GK    2 marca 2012 - 10:42
Finał akcji „Bezpieczne ślizgawki”

W Koninie odbyła się ostatnia w tym roku akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczne ślizgawki z Programem Infrastruktura i Środowisko”. W akcji wzięło udział niemal 300 uczniów szkół podstawowych.
Podobne akcje odbyły się w miejscowości Hołubla oraz w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta). Dzieci poznały inwestycje w bezpieczeństwo publiczne, które współfinansowane są z Funduszy Europejskich w Polsce oraz poznały cele Programu Infrastruktura i Środowisko.

Pracownicy Komend Miejskich Państwowej Straży Pożarnej przekazywali informacje o zasadach bezpiecznego zachowania się zimą. Ich prelekcje, uzupełnione o pokaz sprzętu współfinansowanego z Programu Infrastruktura i Środowisko, a wykorzystywanego przy akcjach ratowniczych, cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i grona pedagogicznego.

Dzięki współudziale specjalistycznych grup ratownictwa wodno-nurkowego uczestnicy akcji mieli możliwość obserwowania pozorowanych akcji ratowniczych, prowadzonych na lokalnych zamarzniętych zbiornikach wodnych.

„Bezpieczne ślizgawki” z Programem Infrastruktura i Środowisko zostały zorganizowane już po raz drugi. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w porozumieniu z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej w ubiegłym roku przeprowadziło wspólną akcję dla uczniów szkoły podstawowej w Gołębiu ) oraz gimnazjów z Piotrkowa Trybunalskiego (zabierz głos/oceń prezydenta) i Sulejowa.

Zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa publicznego realizowane są w całym kraju. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej realizuje m.in. dwa projekty przy wsparciu Programu Infrastruktura i Środowisko. W ramach tych inwestycji komendy w kraju otrzymają sprzęt do ratownictwa ekologicznego i chemicznego oraz stanowiska do analizowania i prognozowania zagrożeń. Wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie ok. 83 mln zł.

Program Infrastruktura i Środowisko dofinansowuje również zakup innego sprzętu wspomagającego poprawę bezpieczeństwa publicznego, wśród którego znajdują się m.in. nieoznakowane samochody osobowe z videorejestratorami, motocykle na potrzeby szkoleniowe, pojazdy furgon ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, laserowe mierniki prędkości, czy ambulanse ratownictwa medycznego. Zakupiony wysokiej klasy sprzęt z logo Programu Infrastruktura i Środowisko wspomaga ratownictwo poszkodowanych w wypadkach w całym kraju. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.