PARTNER PORTALU
  • BGK

Formalności unijne samorządom nie straszne

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    23 sierpnia 2011 - 07:24
Formalności unijne samorządom nie straszne

Ubiegający się o dotacje unijne z krajowych programów operacyjnych nie mają już problemów ze spełnieniem wymogów formalnych. Ocenę formalną przechodzi zdecydowana większość wniosków.
Analizy resortu rozwoju regionalnego dotyczące trzech ostatnich lata wskazują, że w programach krajowych można zaobserwować znaczący wzrost odsetka wniosków przechodzących przez ocenę formalną – informuje „Rzeczpospolita”.

Największy wzrost pozytywnie weryfikowanych wniosków zanotowano w programie innowacyjna gospodarka i w infrastrukturze i środowisku, z którego korzystają przede wszystkim samorządy.

Zdaniem Adama Zdziebły, wiceministra rozwoju regionalnego,. poprawa wynika gównie z tego, że ubiegający się o dotacje mają coraz większe doświadczenie.

Nieco gorzej radzą sobie pozyskujący środki z programów regionalnych. Odsetek wniosków, które przeszły przez ocenę formalną w regionach wyniósł w 2010 r. średnio dla wszystkich województw 76 proc.

W 2009 r. było to 74 proc., ale jeszcze rok wcześniej 78 proc. Choć średnia dla wszystkich województw nie wahała się zbytnio w ostatnich trzech lat to różnice między nimi są duże.

Największy odsetek wniosków o dofinansowanie weryfikowanych pozytywnie zanotowano w Świętokrzyskiem (85 proc.) i na Pomorzu (84 proc.). Odpada tam tylko 15-16 proc. Tymczasem w Kujawsko-Pomorskim i w Wielkopolsce w 2010 r. odrzucano ich średnio 39 i 38 proc. – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.