PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze europejskie, dofinansowanie: MIiR ostrzega przed oszustami

  • bad    11 marca 2015 - 17:28
Fundusze europejskie, dofinansowanie: MIiR ostrzega przed oszustami

MIiR przestrzega przed firmami oferującymi płatne analizy dotyczące uzyskania dofinansowania. Fot. Pixbay

Wszelkie dokumenty, poradniki, informatory itp., wydawane przez instytucje publiczne odpowiedzialne za wdrażanie Funduszy Europejskich, są bezpłatne – informuje resort infrastruktury i rozwoju.
- W związku z sygnałami o stosowaniu przez niektóre firmy nieuczciwych praktyk, polegających na oferowaniu płatnych analiz dotyczących uzyskania dofinansowania informujemy, że wszelkie dokumenty, poradniki, informatory itp., wydawane przez instytucje publiczne odpowiedzialne za wdrażanie Funduszy Europejskich, są bezpłatne – podaje MIiR.

Ministerstwo apeluje o ostrożność w przypadku ofert odpłatnych wzorów dokumentów czy publikacji poświęconych Funduszom Europejskim i zachęca do korzystania z powszechnie dostępnych bezpłatnych materiałów informacyjnych. Resort poleca również udział w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych na temat perspektywy 2014-2020, które organizują Punkty Informacyjne oraz instytucje wdrażające środki unijne w całej Polsce.

Jak wyjaśnia ministerstwo pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich udzielają bezpłatnych porad w całym kraju. Informacje na temat nowej perspektywy 2014-2020, planowanych konkursach i niezbędnych dokumentach można również znaleźć na portalu: www.FunduszeEuropejskie.gov.pl.

Informacje można uzyskać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) w każdym województwie, urzędach marszałkowskich oraz innych instytucjach zajmujących się funduszami unijnymi.

Dodatkowo ogłoszenia o planowanych konkursach dostępne są na stronach internetowych tych instytucji oraz na Portalu Funduszy Europejskich. Konsultanci sieci PIFE nie tylko bezpłatnie pomagają dopasować pomysł na projekt do konkretnego programu finansowanego z Funduszy Europejskich, ale również informują o dostępności dotacji na konkretne rodzaje przedsięwzięć, podstawowych warunkach, kryteriach i procedurach związanych z uzyskaniem dofinansowania oraz przekazują dane kontaktowe do instytucji, które organizują nabory wniosków.

PIFE bezpłatnie informują także o sposobie rozliczenia otrzymanej dotacji z Funduszy Europejskich. Z usług PIFE mogą skorzystać również osoby, które nie planują składać wniosku o dofinansowanie, a jedynie chcą wziąć udział w projekcie realizowanym przez innego beneficjenta Funduszy Europejskich (np. w szkoleniu). Pracownicy PIFE udzielają porad telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie punktu. W mniejszych miejscowościach dostępne są Mobilne Punkty Informacyjne.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.