Fundusze europejskie, Komisja Europejska podpisała RPO województwa śląskiego

Zielone światło dla 3,5 mld euro. Unijna Komisarz ds. Polityki Regionalnej - Corina Cretu - złożyła dziś podpis pod Regionalnym Programem Operacyjnym dla Województwa Śląskiego 2014-2020.
Fundusze europejskie, Komisja Europejska podpisała RPO województwa śląskiego
Ze śląskiego na lata 2007-2013 sfinansowano przebudowę sieci dróg gminnych w gminie Czernichów

Oznacza to, że po wielomiesięcznych pracach nad dokumentem i fazie konsultacyjnej, podczas której przeanalizowano kilkaset uwag wysłanych w trybie roboczym pomiędzy zespołem negocjacyjnym a Komisją, Komisja Europejska zatwierdziła ostateczny kształt Programu Regionalnego dla naszego województwa” – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Czytaj też: Ostatnie unijne dotacje ze "starego" RPO

To daje zielone światło do dalszych prac związanych z przygotowaniem wytycznych oraz dokumentów wykonawczych niezbędnych do sprawnego ubiegania się o środki. W tej chwili szczególnie ważne jest dopracowanie uszczegółowienia programu, dokumentu niezbędnego dla beneficjentów.

Czytaj też: Negocjacje zachodniopomorskiego RPO zakończone sukcesem

Istotne jest także to, by zostały przyjęte przez Komitet Monitorujący (którego powołanie jest uzależnione od wytycznych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju) kryteria oceny projektów.

- Priorytetem jest dla nas jak najszybsze doprowadzenie do uzgodnienia i przyjęcia harmonogramu konkursów. Prawdopodobnie uda się to do końca pierwszego kwartału - dodał marszałek.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE