PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusze na gospodarkę wodno-ściekową czekają na gminy

  • pt    7 kwietnia 2014 - 08:11
Fundusze na gospodarkę wodno-ściekową czekają na gminy

Do 30 maja 2014 r. można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć z obszaru gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracjach powyżej 10 tys. mieszkańców
10 mln euro zaplanowane na konkurs to środki przeznaczone dla beneficjentów, którzy planują inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową w aglomeracjach od 10 tys. RLM*, jednak obecnie potrzebują wsparcia przy opracowaniu stosownej dokumentacji.

W przyszłości gotową dokumentację projektową będą mogli wykorzystać biorąc udział w konkursach (już w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020) na dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych.

Dotacja z Unii Europejskiej może zostać przeznaczona również na rozszerzenia zakresów rzeczowych projektów, które uzyskały wsparcie finansowe we wcześniejszych naborach w ramach Priorytetu I.

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się samorządy i ich związki oraz podmioty realizujące ich zadania własne w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Nabór trwa do 30 maja 2014 roku.

Szczegóły konkursy tutaj

* Równoważna liczba mieszkańców (RLM) jest to liczba wyrażająca wielokrotność ładunku zanieczyszczeń zawartych w ściekach w stosunku do jednostkowego ładunku zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych od jednego mieszkańca w ciągu doby.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.