PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk planuje inwestycje za miliony złotych i liczy na środki unijne

  • MN    29 kwietnia 2016 - 18:13
Gdańsk planuje inwestycje za miliony złotych i liczy na środki unijne

Gdańsk znajduje się w czołówce beneficjentów funduszy europejskich. W latach 2007-2013 uzyskał w sumie 2,6 mld zł (fot. wikipedia)

• Gdańsk stara się o środki unijne na dwie inwestycje, które chce zrealizować w latach 2017-2020.
• Jeden projekt dotyczy rozbudowy ulicy Kartuskiej, a drugi - przebudowy Wiaduktu Biskupia Górka.
• Obie inwestycje opiewają na łączną kwotę niemal 330 mln zł. Miasto może liczyć na 85 proc. dofinansowania.
W Gdańsku szykują się dwie duże inwestycje, na które miasto chce pozyskać środki z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Pierwszy projekt dotyczy ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do granicy miasta. Inwestycja ma polegać na rozbudowie drogi do dwóch pasów w obu kierunkach. Będzie jej towarzyszyć przebudowa skrzyżowań, budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz rozbudowa zbiornika retencyjnego przy ul. Maszynowej. Wartość inwestycji to 160 mln zł, miasto liczy na 132 mln zł dofinansowania.

Kolejny wniosek dotyczy projektu przebudowy Wiaduktu Biskupia Górka, który obecnie znajduje się w opłakanym stanie technicznym. Pod wiaduktem znajdują się tory kolejowe w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha, która prowadzi od południa do centrum miasta.

Czytaj też: Dolnośląskie: Unijne pieniądze na aktywizację bezrobotnych, żłobki i kluby malucha

Projekt przewiduje rozbudowę obecnego wiaduktu i budowę nowych wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha. Dodatkowo projekt zakłada przebudowę odcinka ulicy Trakt Św. Wojciecha, Okopowej, Zaroślak i Toruńskiej, a także przebudowę układu drogowego wokół Baszty Białej. W ramach projektu ma także powstać most nad Kanałem Raduni oraz budowa odcinka ulicy Nowe Podwale. Wartość projektu to 166,9 mln zł, natomiast miasto wnioskuje o dofinansowanie na poziomie 85 proc.

Na przełomie czerwca i lipca 2016 spodziewana jest akceptacja listy rankingowej. W latach 2007-2013 Gdańsk uzyskał łącznie 2,6 mld zł dofinansowania ze środków unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.