PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia wyda 63 mln zł na szkolnictwo zawodowe

  • JL    5 kwietnia 2016 - 07:50
Gdynia wyda 63 mln zł na szkolnictwo zawodowe
Gdynia wyda 63 mln zł na szkolnictwo zawodowe. Fot. Pixabay.com

Pieniądze trafią do Gdyni w ramach przedsięwzięcia „Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, uwzględniającej potrzeby rynku pracy”.
Wsparcie przewidziane jest dla szkół, które prowadzą lub planują prowadzić kształcenie w specjalizacjach w dziedzinie usług, handlu lub produkcji, które odznaczają się największym potencjałem rozwoju lokalnego i regionalnego.

Są to m.in. ICT i elektronika, transport, logistyka i motoryzacja, przemysł morski, turystyka, sport i rekreacja, usługi finansowe czy biznesowe.

W Gdyni wsparcie dotyczyć będzie pięciu szkół zawodowych: Zespole Szkół Mechanicznych, Technikum Transportowym, Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych i Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

Z programu skorzysta łącznie 2,5 tysiąca gdyńskich uczniów oraz 92 nauczycieli. Uczniowie wezmą udział w dodatkowych stażach i wizytach studyjnych u pracodawców czy kursach umożliwiających zdobycie certyfikatów i uprawnień branżowych, np. kursach spawania, programowania sterowników PLC, obsługi obrabiarek numerycznych.

Kadra nauczycielska z kolei otrzyma wsparcie w postaci dofinansowania studiów podyplomowych, kursów i szkoleń doskonalących, staży i warsztatów. W ramach rozwoju infrastruktury planowane jest m.in. dostosowanie budynków szkół do potrzeb osób niepełnosprawnych (budowa wind i dostosowaniu sanitariatów) oraz zakup wyposażenia do pracowni zawodowych i warsztatów szkolnych (m.in. pracowni komputerowych, technologii mechanicznej i rysunku technicznego, konstrukcji i technologii budowy okrętów, ekonomiczno-rachunkowej, technologii gastronomicznej i wielu innych).

Powstaną również nowe warsztaty i pracownie – w tym całkowicie nowe skrzydło w budynku Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych z sześcioma pracowniami warsztatowymi o powierzchni ok. 120 mkw. każda. A do tego plac manewrowy w Zespole Szkół Mechanicznych, poligon dla Technikum Transportowego na potrzeby zawodów kolejowych, zmodernizowane zostaną budynki Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych i Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.