Geblewicz spotka się z przedstawicielami gmin, które dostały kasę z Biblioteki+

Marszałek Olgierd Geblewicz spotka się z przedstawicielami gmin, które otrzymały dofinansowanie z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Biblioteka+.
Geblewicz spotka się z przedstawicielami gmin, które dostały kasę z Biblioteki+

We wtorek 16 października br., odbędzie się spotkanie marszałka Olgierda Geblewicza z przedstawicielami gmin Karlino, Gryfino, Wierzchowo, Myślibórz i Mirosławiec, , które uzyskały dofinansowanie w programie Biblioteka+.

Czytaj też: Małe biblioteki też mają wizję

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną także  efekty modernizacji gmachu Książnicy Pomorskiej przy ul. Dworcowej, w której funkcjonuje Muzeum Literatury.

Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym przez Instytutowi Książki. Strategicznym celem programu jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego, a także wprowadzenie systemu certyfikującego dla bibliotek.

Głównymi beneficjentami są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE