PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina inwestuje w miejsca wypoczynkowe

  • przeclaw24.pl    29 lipca 2012 - 08:35
Gmina inwestuje w miejsca wypoczynkowe

W Pargowie, Kołbaskowie, Karwowie i Barnisławiu powstały miejsca postojowe i wypoczynkowe.
Cieszyć będą mieszkańców i przyjezdnych w pogodne dni. To także miejsce w którym można zorganizować wiejskie spotkanie integracyjne lub zebranie sołeckie. Budowę większości z nich gmina Kołbaskowo sfinansowała z funduszy zewnętrznych.

Pierwszą inwestycją była polana obok boiska i placu zabaw w Pargowie. Na nieużytkach wybudowano wiatę, stoliki, ławki, kosze i stojaki na rowery oraz zagospodarowano okoliczny teren.

Od ponad roku w tej właśnie miejscowości ścieżka rowerowa „Szlak Bielika” łączy się z międzynarodowym szlakiem „Odra – Nysa”. To miejsce coraz częściej odwiedzają polscy i niemieccy turyści i rowerzyści. Jest gdzie się zatrzymać, postawić rower, sporządzić posiłek a nawet rozpalić ognisko.

Podobne miejsce powstało w Kołbaskowie przy drodze wyjazdowej na Moczyły. Tutaj obok boiska „Zrywu Kołbaskowo” stoi już wiata na utwardzonym i wyłożonym pol-brukiem terenie.

Kilka metrów dalej wybudowano dodatkowe bezpieczne miejsce na rozpalenie ogniska. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, mieszkańcy tej wsi już planują pierwszą imprezę integracyjną. W Barnisławiu miejsce postoju i odpoczynku powstało przy XIII wiecznym kościele a w Karwowie obok ruin pokościelnych.

– Miejsca wypoczynku w Karwowie, Barnisławiu i Będargowie wykonaliśmy przy współfinansowaniu ze środków programu rozwoju obszarów wiejskich 2007-2013 – mówi wójt Małgorzata Schwarz.

- To wszystko w ramach naszej przynależności do Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Dobre Gminy. Miejsce w Pargowie wykonaliśmy wcześniej i finansowaliśmy w całości z własnych środków. Miejsca takie mają służyć przede wszystkim mieszkańcom. Poza Kołbaskowem w pozostałych wsiach brak jest świetlic. Miejsca te będą służyły także turystom, zwłaszcza tym na rowerach – dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.