PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Wałbrzych pozyskała ok. 2,7 mln zł z UE na rozwój aglomeracji

  • PAP    21 marca 2014 - 13:17
Gmina Wałbrzych pozyskała ok. 2,7 mln zł z UE na rozwój aglomeracji

Gmina Wałbrzych otrzymała blisko 2,7 mln zł z UE na opracowanie strategicznych dokumentów wspierających integrację samorządów, które wchodzą w skład aglomeracji wałbrzyskiej.




Jak powiedziała w piątek PAP rzeczniczka prasowa wałbrzyskiego magistratu Anna Żabska, dotacja zostanie przeznaczona na opracowanie najważniejszych dokumentów, które będą podstawą do ubiegania się o zewnętrzne, zwłaszcza unijne środki finansowe.

W ramach projektu zostanie opracowana "Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Wałbrzyskiej", "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Aglomeracji Wałbrzyskiej" oraz "Zintegrowany Program Transportu Publicznego".

"Opracowywane dokumenty mają na celu dalszą integrację i zacieśnianie współpracy gmin w ramach aglomeracji wałbrzyskiej oraz wspieranie zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju obszaru funkcjonalnego" - twierdzi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Całkowita wartość projektu to blisko 3 mln zł, z czego unijna dotacja stanowi 90 proc.

Projekt będzie realizowany do 2015 roku.

Aglomeracja wałbrzyska skupia 23 samorządy z rejonu dawnego woj. wałbrzyskiego. Na tym obszarze mieszka ponad 300 tys. osób. Gminy w ramach aglomeracji m.in. realizują wspólne projekty oraz pozyskują fundusze unijne na ich realizację.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.