PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy i powiaty mogą starać się o pożyczki

  • PAP    4 listopada 2013 - 18:19
Gminy i powiaty mogą starać się o pożyczki

Do 15 listopada br. trwa nabór wniosków do XI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego (SPP), w ramach którego udzielane są pożyczki dla gmin i powiatów m.in. na budowę dróg oraz inwestycje w oświatę. Do rozdysponowania jest 10 mln zł.
Program jest prowadzony przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jak poinformował PAP Krzysztof Podhajski z funduszu, pożyczki w ramach SPP są udzielane bez prowizji i dodatkowych opłat. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego.

 W ramach programu gminy i powiaty mogą się ubiegać o pożyczki na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę, inwestycje związane ze zbiorowym odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków oraz inwestycje w oświatę.

Nabór wniosków do XI edycji programu trwa do 15 listopada br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln zł. Pożyczka może zostać zaciągnięta na sfinansowanie 100 proc. wartości inwestycji. Jest to ostatnia w tym roku edycja SPP.

 Samorządowy Program Pożyczkowy adresowany jest do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców. Jego głównym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców tych terenów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.