PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy i powiaty mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z RPO na internet

  • bad    21 lipca 2014 - 17:49
Gminy i powiaty mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z RPO na internet

Gminy i powiaty mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rozwój infrastruktury teleinformatycznej. Do podziału jest ponad 12 milionów złotych.
W ramach konkursu dofinansowane zostaną projekty inwestycyjne polegające na budowie i rozbudowie sieci szerokopasmowych oraz regionalnych centrów danych i zarządzania sieciami. Wsparcie z RPO WK-P przyczyni się także do powstawania kolejnych punktów (m.in. w domach kultury, bibliotekach), w których mieszkańcy regionu będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu. Placówki zostaną wyposażone w stanowiska komputerowe ze stałym łączem internetowym.

Nabór wniosków rozpocznie się 11 sierpnia i będzie trwał do 22 sierpnia. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to grudzień 2014.

- Od kilkunastu lat obserwujemy dynamiczny rozwój społeczeństwa informacyjnego i rosnące zapotrzebowanie, na co raz lepszą jakość usług i produktów teleinformatycznych. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w rozbudowę infrastruktury zapewniającej powszechny dostęp do internetu, co skutkować będzie zwiększeniem potencjału rozwojowego regionu - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Ogłaszanie nowych konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku 2014 jest możliwe dzięki nagrodzie finansowej (pół miliarda złotych) jaką zarząd naszego województwa otrzymał za sprawne wdrażanie funduszy unijnych w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.