PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy wiejskie dostaną kredyt na inwestycje

  • Anna Trojanowska    6 lutego 2013 - 11:27
Gminy wiejskie dostaną kredyt na inwestycje

7 lutego br. rozpocznie się nabór do kolejnej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego, w ramach którego gminy i powiaty z terenów wiejskich i małych miast mogą starać się o kredyty na lokalne inwestycje.
W ósmej edycji programu pożyczki będą udzielane również na przedsięwzięcia związane ze zbiorowym odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków.

Nabór wniosków do kolejnej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, rozpocznie się 7 lutego br. i potrwa do 27 lutego br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego i obecnie wynosi 4,59%.

Gminy i powiaty z terenów wiejskich i małych miast będą mogły starać się nie tylko o kredyty na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę czy inwestycje w oświatę. Możliwe jest również ubieganie się o przyznanie środków na zbiorowe odprowadzanie i oczyszczanie ścieków.

- Samorządowy Program Pożyczkowy to możliwość pozyskania przez samorządy dodatkowych środków na inwestycje. Niskooprocentowane pożyczki udzielane są bez prowizji i dodatkowych opłat - mówi Marek Zagórski, prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. - Zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres lokalnych inwestycji objętych dofinansowaniem, aby dać gminom i powiatom szansę zadbania o odpowiednie gospodarowanie ściekami - dodaje.

Do tej pory, w ramach pięciu edycji SPP, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej udzielił pożyczek na kwotę ponad 35,5 mln złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i sposobu składania wniosków znajdują się na stronie internetowej EFRWP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec, 2013-02-10 07:13:25

    W Gmienie Żurawica na Podkarpaciu mimo że była by możliwość otrzymania dofinansowania to dokąd rządzi obecny wójt i przewodniczący RG.to w ramach wyżywania się na "niepokornych"nie możemy liczyć na budowę ul."bagnisk" Marcina Króla i Jagiellonów.OTO FAŁSZYWY OBRAZ DEMOKRACJI....  rozwiń