PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy z Pojezierza Olsztyńskiego mogą dostać dotacje na inwestycje

  • PAP    17 września 2012 - 17:30
Gminy z Pojezierza Olsztyńskiego mogą dostać dotacje na inwestycje

Pieniądze na budowę przystanków autobusowych, urządzenie kąpielisk albo rekultywację jezior mogą otrzymać gminy, mieszkańcy i stowarzyszenia z obszaru Pojezierza Olsztyńskiego. W konkursie na unijne dofinansowanie inwestycji pula środków wynosi 7 mln zł.
Konkurs na dotacje dla inwestycji związanych ze wsparciem rozwoju obszarów zależnych od rybactwa ogłosiła współpracująca z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego Lokalna Grupa Rybacka (LGR) Pojezierze Olsztyńskie.

Jak powiedziała w poniedziałek dyrektor biura LGR Pojezierze Olsztyńskie Iwona Korwek, nie jest to konkurs przeznaczony wyłącznie dla ludzi żyjących z rybactwa czy przedsiębiorstw z tej branży, ale także dla mieszkańców, samorządów oraz lokalnych organizacji działających na obszarze związanym z sektorem rybackim.

"Chodzi o wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa, także o tworzenie nowych miejsc pracy dla pracowników sektora rybackiego, chcących zmienić miejsce zatrudnienia" - powiedziała.

Beneficjenci mogą starać się o dofinansowanie np. remontów przystanków autobusowych, budowy chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych czy barierek przy drogach.

Osoby, które pracują w gospodarstwach rybackich, a chcą zmienić zawód albo zyskać dodatkowe źródło utrzymania, mogą dostać pieniądze na założenie sklepu, firmy informatycznej, punktu gastronomicznego czy warsztatu samochodowego. Stowarzyszenia lokalne mogą za unijne pieniądze urządzić w swych miejscowościach kąpieliska nad jeziorami czy odrestaurować pomniki przyrody.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można składać w biurze Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierze Olsztyńskie w Barczewie do 12 października.

LGR Pojezierze Olsztyńskie działa na obszarze 8 gmin: Barczewo, Biskupiec, Gietrzwałd, Kolno, Olsztynek, Pasym, Purda i Stawiguda. Mieszka tam 77 tysięcy ludzi i działa 16 przedsiębiorstw oraz gospodarstw rybackich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.