PARTNER PORTALU
  • BGK

Grają o fundusze europejskie w lubuskim

  • PAP    11 kwietnia 2012 - 18:31
Grają o fundusze europejskie w lubuskim

Blisko 400 spotkań i ponad 80 turniejów piłkarskich zaplanowano w ramach akcji "EURO-Gim 2012 - gramy o fundusze europejskie" w Lubuskiem, w którym uczestniczy ponad 150 drużyn z regionu. Pierwsze mecze odbędą się w czwartek w Zielonej Górze.
Turniej jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych z całego regionu - dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 1996-1998, którzy zmierzą się w wojewódzkiej rywalizacji.

- Aż 60 drużyn to zespoły dziewczęce. To niesamowita informacja - powiedziała w środę marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak (zabierz głos/oceń marszałka).

W ramach akcji rozegranych zostanie 48 turniejów chłopięcych - powiatowych i ponadpowiatowych i 36 dziewczęcych.

- W każdym z naszych 14 powiatów turnieje będą rozgrywane na boiskach wybudowanych w ramach programu "Orlik 2012". Chcemy w ten sposób propagować sport i piłkę nożną, w tym szczególnym dla nas roku - dodał wicemarszałek Maciej Szykuła.

Do przygotowania i przeprowadzenia imprezy wykorzystano środki finansowe z departamentów Europejskiego Funduszu Społecznego, Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Infrastruktury Społecznej.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt komputerowy. Każdy finalista dostanie również dyplom, piłkę z logotypem EURO-Gimu oraz koszulkę. Finał odbędzie się 2 czerwca br. na obiektach MOSiR w Zielonej Górze.

Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy "Ziemia Lubuska" w Zielonej Górze.

W 2010 i 2011 roku SZS był m.in. organizatorem I i II "Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska" na obiektach "Orlik", a rokrocznie organizuje ponad 300 zawodów na terenie całego województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.