PARTNER PORTALU
  • BGK

Grant dla Krakowa na tereny inwestycyjne

  • AW    7 lutego 2012 - 16:43

Miasto otrzyma unijne wsparcie na projekt dotyczący przygotowania koncepcji dla terenów inwestycyjnych w Nowej Hucie. Decyzję w tej sprawie podjęło Ministerstwo Gospodarki.
Przedsięwzięcie będzie obejmować przygotowanie opracowań studyjnokoncepcyjnych umożliwiających aktywizację terenów położonych w Branicach nieopodal ulicy Igołomskiej.

- Łączna powierzchnia branego pod uwagę obszaru to ponad 18 ha. W ramach projektu przeprowadzone będą między innymi badania geotechniczne i analiza istniejącej infrastruktury wraz z określeniem koniecznych wydatków na aktywizację terenu. Przygotowany będzie też raport o barierach inwestycyjnych wraz ze wskazaniem branż, które mogłyby być rozwijane w tym rejonie Krakowa - informuje Jan Machowski z wydziału informacji, turystyki i promocji miasta krakowskiego magistratu.

Na podstawie przygotowanych dokumentów Kraków będzie mógł podjąć dalsze działania zmierzające do rewitalizacji i podniesienia atrakcyjności Branic. Ma się to przyczynić do ulokowania na tym obszarze nowych inwestycji, a co za tym idzie, do tworzenia nowych miejsc pracy.

O dofinansowanie na ten projekt miasto starało się uczestnicząc w konkursie „Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”, organizowanym dla poddziałania 6.2.2. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Planowany koszt projektu stanowi kwota 700 tys. zł, z czego przyznane dofinansowanie to blisko 484 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.