PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz: Rostowski ciśnie samorządy

  • PAP    25 maja 2012 - 16:08
Gronkiewicz-Waltz: Rostowski ciśnie samorządy

Panie ministrze finansów, błagam, niech pan nas tak nie ciśnie - tymi słowami w imieniu samorządowców - zaapelowała do Jacka Rostowskiego wiceszefowa PO, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w piątek na radzie Krajowej PO.
Gronkiewicz-Waltz zwróciła uwagę, że samorządowcy szykują się już do kolejnego unijnego budżetu. "Mam nadzieję, że rząd - kolega komisarz (UE ds. budżetu Janusz Lewandowski - PAP) widzę zasiadł w pierwszym rzędzie - wynegocjuje to dobrze" - powiedziała.

Zwróciła uwagę, że samorządowcy, aby w pełni skorzystać ze środków unijnych, potrzebują pieniędzy na tzw. wkład własny.

"I dlatego panie ministrze finansów, błagam niech nas pan tak nie ciśnie. Sam pan wie, panie ministrze finansów, że na ogół lepiej wiemy, co potrzeba mieszkańcom i lepiej wykorzystujemy pieniądze" - powiedziała prezydent Warszawy.

Czytaj też: Na razie złota reguła to tylko gra pod unię. Problem będzie około 2016 r.

Jak zaznaczyła, samorządowcy dobrze rozumieją konieczność ograniczenia deficytu finansów publicznych. Jednak - powiedziała - chcą też, by władze centralne nie zmieniały reguł w trakcie gry oraz żeby wszystkie wprowadzane zmiany w prawie były analizowane z punktu widzenia ich skutków dla finansów samorządów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-05-26 00:05:38

    Pani prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i samorządowcy winni odpowiadać i to swoim majątkiem za brak realizacji zadań własnych. Kilkakrotnie pani prezydent pisałem iż ma złą technologie na selekcję odpadów i albo nie chce słyszeć prawdy albo nie czyta bo sprawy partyjne przedkłada nad swą... pracę -  rozwiń