PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Schetyna: Trzeba walczyć o każde euro z funduszy europejskich

  • PAP/AT    10 stycznia 2018 - 09:43
Grzegorz Schetyna: Trzeba walczyć o każde euro z funduszy europejskich
Opozycja przedstawi program i plan aktywności europejskiej - powiedział szef PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

PO będzie adresować do premiera Mateusza Morawieckiego pytania m.in. o to, co będzie dalej w Unii Europejskiej, co będzie z nową perspektywą finansową - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.
Lider PO Grzegorz Schetyna pytany był w środę w Radiu Zet, czy po zmianach w rządzie zmienią się również działania opozycji i czy nadal z rządzącymi prowadzona będzie przez totalną opozycję "totalna wojna". "Opozycja nie jest po to, by bić w rząd. Opozycja jest po to, by egzekwować, oczekiwać i rozliczać" - odparł Schetyna. "Opozycja totalna była wtedy, kiedy walczyliśmy ze złym rządem, który był prowadzony przez Kaczyńskiego z tylnego siedzenia" - podkreślił.

"Dzisiaj, jak każda racjonalna i sensowna opozycja musimy rozliczać rząd z tego, co najważniejsze - z obietnic i z aktywności" - zadeklarował.

Czytaj też: Domański: Opozycja powinna być zadowolona z rekonstrukcji rządu

Mówiąc o planowanych działaniach opozycji, zapowiedział, że PO będzie adresować do premiera Mateusza Morawieckiego pytania m.in. o to, co będzie dalej w Unii Europejskiej, co będzie z nową perspektywą finansową. Przypomniał, że 28 maja ma być przedstawiony budżet europejski. Opozycja pytać będzie, co zostało w tej sprawie załatwione i jakie są oczekiwania polskiego rządu - podkreślił Schetyna.

Zapowiedział, że opozycja przedstawi "program i plan aktywności europejskiej". "Uważam, że w tej kwestii nie ma lepszego antidotum w trudnych czasach niż współpraca rządu i opozycji" - zauważył lider PO. "W związku z tym, że rząd i eurodeputowani PiS nie zajmują się tym w Brukseli, będziemy to robić jako PO" - podkreślił Schetyna. O każde euro z funduszy europejskich trzeba walczyć - oświadczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • dziara, 2018-01-10 11:00:29

    Totalny brak konsekwencji w totalnej. Sześcioro zdrajców głosuje przeciwko krajowi, który ich desygnował na te posady, a oni pozostają bez żadnych konsekwencji własnego ugrupowania. Kto pomniejsza wiarygodność kraju Panie Schetyna? Ludziki, których Pan w dalszym ciągu sygnujesz. jak zwykle w PO rano... za po południu przeciw i tak każdego dnia. Odejdź chłopie i nie mąć już więcej.  rozwiń