PARTNER PORTALU
  • BGK

Hotel Olimpijski wypiękniał po remoncie

  • GK/www.malopolskie.pl    19 marca 2012 - 11:35

Z udziałem marszałka Marka Sowy uroczyście otwarto Hotel Olimpijski w Oświęcimiu, który przeszedł gruntowny remont również dzięki środkom z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
W uroczystości wziął udział również Leszek Zegzda – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz radny Województwa Małopolskiego.

– Cieszę się, że udało się z sukcesem zakończyć modernizację tego obiektu – powiedział marszałek Marek Sowa (zabierz głos/oceń marszałka).

– Oświęcim to dla Małopolski bardzo ważne miejsce, zarówno z turystycznego punktu widzenia, jak i ważny ośrodek przemysłowy oraz sportowy – podkreślił marszałek.

Dzięki unijnej dotacji budynek mógł przejść gruntowną modernizację i odzyskać dawny blask. W hotelu zostały wymienione instalacje: technologiczna i użytkowa, zamontowano układ solarny, wykonano termomodernizację budynku wraz z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej itd.. W dwukondygnacyjnym hotelu powstał przestronny hol z recepcją, sala restauracyjna , dwie sale konferencyjne oraz część administracyjno-biurowa. Hotel jest w stanie przyjąć 50 gości, przystosowano go również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji wyniósł 5 mln zł, z czego 2 mln pochodziło z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.