Ile uproszczeń dla firm w regionach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 15-06-2011
  • drukuj
Urzędy marszałkowskie nie palą się do wprowadzania ułatwień dla firm chcących pozyskać środki unijne.
Ile uproszczeń dla firm w regionach

Tak wynika z raportu zespołu ds. uproszczeń systemu wykorzystania funduszy UE w 2010 r. Na tle województw dobrze wypada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizując „Innowacyjną gospodarkę”, wprowadziła 11 z 14 ułatwień – pisze „Rzeczpospolita”.

Wnioski z raportu nie są zbyt pokrzepiające. W skład zespołu nie wchodzą już trzy grupy, a dwie: do spraw przedsiębiorców i Europejskiego Funduszu Społecznego (projekty miękkie).

Trzecią ds. samorządów i infrastruktury rozwiązano. Zanim to nastąpiło, od września 2008 r. do stycznia 2010 r. wypracowała ona 27 ułatwień. Sześć wdrożono całkowicie, 19 częściowo, a dwóch nie uwzględniono.

Wszystkie regiony stosują tylko jedno zalecenie grupy dotyczące zasady kumulacji pomocy publicznej z różnych źródeł. Z innymi jest już gorzej.

Najwięcej, bo aż 12 z 14 sugerowanych ułatwień stosowanych jest w Małopolsce. W Opolskiem wdrożono 11 uproszczeń, a na Lubelszczyźnie i w Zachodniopomorskiem po dziesięć – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego urzednicy mieliby popierac przedsiebiorcow ? Mozna przeciez sciagnac podatki z szarych obywateli, i to duzo latwiej.

Horror, 2011-06-16 23:05:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE