PARTNER PORTALU
  • BGK

Im więcej wydajesz tym więcej dostajesz

  • AP    4 stycznia 2011 - 14:27
Im więcej wydajesz tym więcej dostajesz

Premię z krajowej rezerwy wykonania popłyną do wszystkich wojwództw. To efekt znacznego przyspieszenia wydatkowania przez samorządy środków w ramach RPO.
- Mamy kolejny rok nadzwyczajnego przyspieszenia wydatkowania funduszy unijnych. Wszystkie polskie regiony przekroczyły próg 20 proc. certyfikacji do Komisji Europejskiej. Także poziom kontraktacji, a więc podpisanych umów jest niesamowity - mówi minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.- Wszystkie polskie regiony przekroczyły próg 20 proc. certyfikacji do Komisji Europejskiej. Także poziom kontraktacji, a więc podpisanych umów jest niesamowity - podaje serwis samrząd.pap.pl

Według danych na 31 grudnia 2010 r. fundusze w ramach RPO najsprawniej wydawało woj. opolskie, które zdążyło przesłać do Komisji Europejskiej faktury na kwotę ponad 195 mln zł. Następne w kolejności są województwa lubuskie i wielkopolskie, które zawnioskowały o refundację wydatków stanowiących odpowiednio: 35,8 proc. i 33,1 proc. puli. Stawkę zamyka śląskie (21,8 proc.), warmińsko-mazurskie (22 proc.) i mazowieckie (22 proc.).

Najwięcej, bo ponad 50 mln euro otrzyma woj. opolskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.