PARTNER PORTALU
  • BGK

Inkubatory Przedsiebiorczości "chwyciły" we Włocławku

  • AW    5 września 2014 - 08:20
Inkubatory Przedsiebiorczości "chwyciły" we Włocławku

We Włocławku powstanie kolejny Inkubator Przedsiębiorczości. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w największych miastach województwa powstaną regionalne inkubatory przedsiębiorczości.
We Włocławku kolejny inkubator powstanie w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy przy ulicy Toruńskiej 30.

- Tego typu projekty, o dużej wartości, nie byłyby realizowane bez udziału środków unijnych. I w tym zakresie jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani ze współpracy z władzami Włocławka. Bo i władze miasta, i przedsiębiorcy, i inne instytucje, organizacje pozarządowe z Włocławka, dobrze odpowiedziały na nasze konkursy, na nasze oferty, które złożyliśmy w całym województwie, na wykorzystanie środków unijnych - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Inkubatory przedsiębiorczości dają możliwość rozwoju firmom, które na początku swojej działalności nie byłyby w stanie funkcjonować bez wsparcia finansowego, technicznego i doradczego ze strony inkubatora.

Początkujący przedsiębiorcy mogą w nich między innymi: uzyskać informacje o administracyjno-prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, korzystać ze specjalnie przygotowanej powierzchni biurowej, infrastruktury oraz wyposażenia, brać udział w organizowanych przez inkubator szkoleniach, warsztatach i konferencjach oraz otrzymać doradztwo i pomoc w ubieganiu się o zewnętrzne wsparcie finansowe. Realizacja inwestycji oznacza remont budynków oraz przebudowę układu pomieszczeń w celu dostosowania ich do nowej funkcji.

W ramach przedsięwzięcia powstaną w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe (indywidualne biura oraz tzw. „open space"), sale szkoleniowe i konferencyjne oraz pozostała infrastruktura niezbędna do prowadzenia działalności gospodarczej. We Włocławku zostanie oddanych do użytku 17 biur o łącznej powierzchni 430 m. kw., sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne, wypoczynkowe, techniczne i magazynowe. Ze wsparcia będzie mogło korzystać jednocześnie 16 przedsiębiorców.

Dofinansowanie z RPO WK-P to 2,7 miliona złotych. Prace budowlane rozpoczną się we wrześniu. Oddanie inkubatorów do użytku zaplanowano na październik 2015 roku.

Tymczasem do Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości wciąż dołączają nowe firmy Obecnie z oferty Inkubatora przy ul. Toruńskiej 148 korzysta 45 firm, a w październiku dołączy kolejny podmiot.

We Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie infrastrukturalne, marketingowe, doradcze, szkoleniowe oraz uzyskać pomoc w nawiązywaniu kontaktów gospodarczych w pierwszym, najtrudniejszym okresie istnienia. Przedsiębiorcy w Inkubatorze mają dostęp do urządzeń biurowych, powierzchni magazynowych, a także produkcyjnych. Do Inkubatora przyjmowane są firmy, które działają na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.