Inkubatory Przedsiebiorczości "chwyciły" we Włocławku

We Włocławku powstanie kolejny Inkubator Przedsiębiorczości. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w największych miastach województwa powstaną regionalne inkubatory przedsiębiorczości.
Inkubatory Przedsiebiorczości "chwyciły" we Włocławku
We Włocławku kolejny inkubator powstanie w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy przy ulicy Toruńskiej 30.

- Tego typu projekty, o dużej wartości, nie byłyby realizowane bez udziału środków unijnych. I w tym zakresie jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani ze współpracy z władzami Włocławka. Bo i władze miasta, i przedsiębiorcy, i inne instytucje, organizacje pozarządowe z Włocławka, dobrze odpowiedziały na nasze konkursy, na nasze oferty, które złożyliśmy w całym województwie, na wykorzystanie środków unijnych - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Inkubatory przedsiębiorczości dają możliwość rozwoju firmom, które na początku swojej działalności nie byłyby w stanie funkcjonować bez wsparcia finansowego, technicznego i doradczego ze strony inkubatora.

Początkujący przedsiębiorcy mogą w nich między innymi: uzyskać informacje o administracyjno-prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, korzystać ze specjalnie przygotowanej powierzchni biurowej, infrastruktury oraz wyposażenia, brać udział w organizowanych przez inkubator szkoleniach, warsztatach i konferencjach oraz otrzymać doradztwo i pomoc w ubieganiu się o zewnętrzne wsparcie finansowe. Realizacja inwestycji oznacza remont budynków oraz przebudowę układu pomieszczeń w celu dostosowania ich do nowej funkcji.

W ramach przedsięwzięcia powstaną w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe (indywidualne biura oraz tzw. „open space"), sale szkoleniowe i konferencyjne oraz pozostała infrastruktura niezbędna do prowadzenia działalności gospodarczej. We Włocławku zostanie oddanych do użytku 17 biur o łącznej powierzchni 430 m. kw., sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne, wypoczynkowe, techniczne i magazynowe. Ze wsparcia będzie mogło korzystać jednocześnie 16 przedsiębiorców.

Dofinansowanie z RPO WK-P to 2,7 miliona złotych. Prace budowlane rozpoczną się we wrześniu. Oddanie inkubatorów do użytku zaplanowano na październik 2015 roku.

Tymczasem do Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości wciąż dołączają nowe firmy Obecnie z oferty Inkubatora przy ul. Toruńskiej 148 korzysta 45 firm, a w październiku dołączy kolejny podmiot.

We Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie infrastrukturalne, marketingowe, doradcze, szkoleniowe oraz uzyskać pomoc w nawiązywaniu kontaktów gospodarczych w pierwszym, najtrudniejszym okresie istnienia. Przedsiębiorcy w Inkubatorze mają dostęp do urządzeń biurowych, powierzchni magazynowych, a także produkcyjnych. Do Inkubatora przyjmowane są firmy, które działają na rynku nie dłużej niż 12 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE