PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacyjna gospodarka na półmetku

  • JL    24 czerwca 2010 - 09:30
Innowacyjna gospodarka na półmetku

Ponad 4,3 tys. umów podpisano na półmetku wykorzystania funduszy na lata 2007-2013 z programu „Innowacyjna gospodarka”. Ich dofinansowanie wynosi przeszło 21 mld zł.
Dane takie podał w Warszawie wiceminister rozwoju regionalnego Waldemar Sługocki na IX posiedzeniu komitetu monitorującego ten program.

– Możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość – uważa wiceminister.

Waldemar Sługocki przypomniał, że wszystkie priorytety oraz działania programu wspierają innowacyjność oraz służą umiędzynarodowieniu polskiej gospodarki. Zaznaczył, że w czasie spowolnienia gospodarczego instrumenty te mogą okazać się szczególnie przydatne przedsiębiorcom, którzy stanowią największą grupę korzystających z pieniędzy programu.

Do końca 2009 r. ponad 40 proc. wszystkich zawartych umów podpisano właśnie z tą grupą odbiorców. O fundusze z powodzeniem mogą ubiegać się również jednostki naukowe, uczelnie wyższe oraz organy administracji rządowej.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej Marek Przeor zauważył, że z punktu widzenia kontraktacji program „Innowacyjna gospodarka” przoduje wśród wszystkich realizowanych w naszym kraju. Zaznaczył, że jest to wynik ogromnej pracy, która na tym zakończyć się nie może. Według niego należy skoncentrować się m.in. na zwiększeniu poziomu płatności w ramach programu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.