PARTNER PORTALU
  • BGK

Interreg, nabór wniosków: dofinansowanie dla Pomorza Zachodniego

  • MN    5 września 2016 - 11:45
Interreg, nabór wniosków: dofinansowanie dla Pomorza Zachodniego
Z unijnej dotacji mogą skorzystać m.in. organy administracji rządowej i samorządowej (fot. Szczecin, wikipedia.org)

• Można już składać wnioski o dofinansowanie projektów z dziedziny ochrony i rozwoju dziedzictwa naturalnego i kulturowego oraz edukacji na polsko-niemieckim pograniczu.
• W puli konkursu programu Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia-Polska jest ponad 28 mln euro.
• Nabór zakończy się 31 października 2016 r.
- Obszar wsparcia programu jest atrakcyjny pod względem kulturowym i przyrodniczym, co stanowi szansę dla rozwoju transgranicznej turystyki. Dlatego ważnym zadaniem programu jest zachowanie i efektywne wykorzystanie tych walorów – podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, dofinansowanie otrzymają również działania z zakresu edukacji oraz szkoleń służących zdobywaniu umiejętności zawodowych i językowych.

- Stworzenie dobrej, wspólnej oferty edukacyjnej przyczyni się do wzrostu gospodarczego przygranicznych regionów – dodał wiceszef resortu rozwoju.

Kto może skorzystać z dotacji

Z unijnej dotacji mogą skorzystać m.in. organy administracji rządowej i samorządowej (jak też ich związki i stowarzyszenia), jednostki państwowe bądź samorządowe zapewniające usługi publiczne, jednostki naukowe i edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe non-profit.

Po stronie polskiej o dofinansowanie mogą ubiegać się instytucje z województwa zachodniopomorskiego, a z Niemiec z obszaru Meklemburgii Pomorza-Przedniego (powiaty Vorpommern-Rügen, Vorpommern-Greifswald i Mecklenburgische Seenplatte) oraz Brandenburgii (powiaty Barnim, Uckermark i Märkisch-Oderland).

Wnioski należy wypełnić w dwóch językach (polskim i niemieckim) poprzez dostępną na stronie internetowej programu (http://interreg5a.info) aplikację on-line oraz dostarczyć w wersji papierowej do Wspólnego Sekretariatu w Löcknitz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.