PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycja w Koziołka Matołka

  • BEZ    4 marca 2010 - 06:07
Inwestycja w Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie nie byłoby tak nowoczesne bez środków unijnych.
Dziś (4 lutego) o godz. 14.00 w Europejskim Centrum Bajki z udziałem Ambasadora Norwegii Enok Nygaard oraz minister Elżbiety Bieńkowskiej odbędzie się konferencja podsumowująca projekt budowy Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie – instytucji kultury o europejskim znaczeniu. Budowa tak nowoczesnej siedziby była współfinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Gminy Pacanów.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest samorządową instytucją kultury, powołaną w 2005 roku przez Gminę Pacanów i Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w celu realizacji idei przekształcenia Pacanowa w Europejską Stolicę Bajek. Jej wizytówką ma stać się dziecięcy dom kultury – nowoczesny ośrodek o znaczeniu międzynarodowym, którego zadaniem jest uczyć bawiąc.

W wielofunkcyjnym obiekcie dla dzieci znajduje się biblioteka z czytelnią i księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe. Budynek otacza ogród zmysłów z altanami, kuźnia upamiętniająca słynnych kowali z bajki „120 Przygód Koziołka Matołka”, a także amfiteatr położony nad stawem.

Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki czeka również niezwykła wystawa „Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in.  technik multimedialnych.  Odwiedzając ECB dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.