PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje kolejowe na Pomorzu. Jest porozumienie kolejarzy i władz regionu

  • wnp.pl    10 czerwca 2015 - 09:59
Inwestycje kolejowe na Pomorzu. Jest porozumienie kolejarzy i władz regionu

PKP PLK oraz zarząd woj. pomorskiego podpisały list intencyjny ws. współpracy przy inwestycjach kolejowych. Z regionalnych funduszy UE ma trafić 420 mln zł na rewitalizację czterech linii kolejowych na Pomorzu, a łączna wartość nakładów na inwestycje w regionie do 2020 r. ma sięgnąć 5 mld zł.
Jak podkreślił cytowany w komunikacie Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, widoczne są efekty już dotychczas zrealizowanych inwestycji - na głównych ciągach komunikacyjnych obserwowany jest wzrost liczby przewożonych pasażerów.

Andrzej Filip Wojciechowski, wiceprezes PKP PLK, a wkrótce prezes spółki, podkreślił, że od 2010 r. zrealizowano na terenie woj. pomorskiego tu projekty o wartości przekraczającej 5 mld zł.

- Zmodernizowaliśmy najważniejsze magistrale. Z Gdańska do Warszawy pociągi docierają w ciągu 2 godzin i 56 minut, a do Poznania można dojechać w trzy godziny - zaznaczył Wojciechowski.

Dodał, że dzięki funduszom regionalnym UE zarządzanym przez samorząd województwa PKP PLK zmodernizowała też linię na Hel i do Kościerzyny, a także przebudowała stację w Gdańsku Wrzeszczu, Rębiechowie i Osowie.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.