PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak inwestować unijne pieniądze w Zamościu?

  • Zamojska.org    27 lutego 2014 - 11:47
Jak inwestować unijne pieniądze w Zamościu?

- Nowa perspektywa finansowa na lata 2014 -2020 jest istotna nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla nas, samorządowców. Dla nas, czyli mieszkających we wschodniej części Polski, na działania inwestycyjne będzie można uzyskać aż 50% dofinansowania. To jest największy procent dofinansowania w Polsce - mówił prezydent Marcin Zamoyski, podczas konferencji, na której zaprezentowano możliwości inwestycyjne na terenie miasta i powiatu zamojskiego.
W piątek, 21 lutego w sali konferencyjnej Hotelu Artis, odbyła się konferencja, na której zaprezentowano możliwości inwestycyjne na terenie miasta i powiatu zamojskiego. Konferencja zorganizowana została przez Miasto Zamość wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu.

W konferencji uczestniczyli przedsiębiorcy, organizacje pracodawców, Unia Szefów Firm Zamojszyzny, Stowarzyszenie Profit Club, przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych. Zgromadzeni mogli wysłuchać wykładów i prezentacji prelegentów, przedstawiających możliwości inwestycyjne w Zamościu i powiecie na lata 2014- 2020. Gości witał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu, Marian Hawrylak oraz prezydent miasta Marcin Zamoyski.

- Nowa perspektywa finansowa na lata 2014 -2020 jest istotna nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla nas, samorządowców. Dzięki przydzielonym Polsce pieniądzom, możemy wiele rzeczy wspólnie zrobić. Jako samorządowcy staramy się pomagać przedsiębiorcom w tworzeniu nowych miejsc pracy, a państwo wykorzystuje te finansowe możliwości, które stwarza dofinansowanie. Wiemy już, że dla nas, czyli mieszkających we wschodniej części Polski, na działania inwestycyjne będzie można uzyskać aż 50% dofinansowania. To jest największy procent dofinansowania w Polsce. Jest to optymistyczny akcent, ponieważ rząd zauważa potrzeby Polski Wschodniej, by wyrównać różnice, które, niestety, pozostają jeszcze między wschodem a zachodem - witał gości Prezydent Miasta Zamość, Marcin Zamoyski.

Możliwości inwestycyjne w Zamościu oraz ulgi i preferencje dla przedsiębiorców w swoim wystąpieniu przedstawił Tomasz Kossowski, zastępca prezydenta miasta Zamość. Zgromadzeni na konferencji zapoznali się z historią powstawania terenów inwestycyjnych w Zamościu, w tym Zamojskiej Podstrefy Ekonomicznej (Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO- PARK Mielec) oraz Strefy Aktywności Gospodarczej.

Zastępca prezydenta przedstawił również 14 powodów, dla których warto inwestować w Zamościu.

- Geopolityczna lokalizacja miasta Zamość jest idealna do tego, aby stworzyć możliwości rozwoju gospodarczego. Wybrałem 14 powodów dlaczego w mieście Zamość warto inwestować. Jednym z nich jest oczywiście to, że miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - wyjaśniał Tomasz Kossowski.

Prelegent podkreślał również, że największym atutem, jaki do tej pory posiada Zamość jest istnienie Zamojskiej Podstrefy Ekonomicznej oraz Strefy Aktywności Gospodarczej.

- To dwa elementy, które są dostępne w Zamościu i realizują wszystkie wymogi prawne, czyli są możliwe do realizacji w ramach obowiązującego prawa - wyjaśniał dalej zastępca prezydenta.

Tomasz Kossowski podkreślał również, że przy inwestycjach dla dużych koncernów liczą się przede wszystkim lokalizacja, dostępność komunikacyjna, atrakcyjność regionu i oczywiście kadra ludzka. Przedstawił również plany inwestycyjne w Zamościu na przyszłość.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.