PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak podzielić dodatkowe miliony z budżetu unijnego

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    21 kwietnia 2010 - 08:05
Jak podzielić dodatkowe miliony z budżetu unijnego

Resort rozwoju regionalnego ma plan, jak rozdzielić dodatkowe 633 mln euro, które dostaniemy z Unii Europejskiej.
Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego, powiedziała „Gazecie Wyborczej”, że pieniądze dostaną przedsiębiorcy na inwestycje w ochronę środowiska. Komisja Europejska deklaruje, że rządy będą miały swobodę w podziale tych funduszy.

Do końca kwietnia resort przygotuje szczegółowy plan wydania tych funduszy. Zamierza je przekazać przede wszystkim na inwestycje. W grę wchodzi program operacyjny „Innowacyjna gospodarka”, zwłaszcza te jego części, w których pieniądze bardzo szybko się skończyły. Dodać chce też trochę na inwestycje w ochronę środowiska, np. na dotacje termomodernizacyjne, bo tutaj fundusze unijne też się wyczerpały.

Przedsiębiorcom przydałoby się dofinansowanie z Unii innowacyjnych inwestycji, np. na zakup nowych linii produkcyjnych, nowego sprzętu, oprogramowania itp. Zarezerwowane na ten cel 1,42 mld euro (5,52 mld zł) unijnych dotacji już dawno wydano. Wielu chętnych odeszło z kwitkiem, bo wartość pozytywnie ocenionych wniosków przekroczyła 5,9 mld zł – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.